Naga MarketsEuropejskie Centrum Odszkodowań SA (EuCO) to największa w Polsce i Europie Środkowej firma pomagająca osobom poszkodowanym i ich bliskim uzyskać od firm ubezpieczeniowych należne odszkodowania i świadczenia. Podczas ostatniej sesji obecnego tygodnia na warszawskim parkiecie (GPW), spółka zyskuje najbardziej. Wzrost sięgnął aż 23%.

Według sprawozdania z działalności Grupy Kapitałowej Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO) za 2018 rok, przychody wyniosły 83,4 mln zł, a zatem były 15% mniejsze niż w roku 2017.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk netto w 2018 roku uplasował się na poziome 10,7 mln zł, wobec 14,2 mln złotych rok wcześniej. Nieznacznie spadł także EBIT w ujęciu rocznym z 20,9 do 19,9 mln zł w 2018 roku.

W liście do akcjonariuszy i inwestorów, prezes EuCO Krzysztof Lewandowski wspomniał także o planach na rok obecny:
“Nasze plany na 2019 rok? Chcemy nadal inspirować i kreować rynek odszkodowań , oferować poszkodowanym coraz więcej możliwości naprawy Ich krzywd. Wzmocnienie sieci sprzedaży pozwoli EuCO na szerszą skalę oferować całą gamę produktów, w tym cesje roszczeń z tytułu szkód rzeczowych i możliwość uzyskania zadośćuczynień za zakłócone relacje między osobami najbliższymi z powodu trwałej i poważnej niepełnosprawności poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym.”

EuCO rośnie trzeci dzień z rzędu

Kurs akcji spółki umacnia się od trzech dni. Widoczny jest także podwyższony wolumen w ciągu ostatnich dni. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania EUC otworzyły się dziś luką wzrostową ponad zniesieniem 38,2% ostatniego impulsu spadkowego, które wypada na poziomie 3,40 zł.

Zobacz też: Theresa May nie zdoła zapobiec wyborom do Parlamentu Europejskiego?

Utrzymanie notowań ponad wspomnianym wyżej poziomem na zamknięciu sesji dawałoby szansę na wzrost w kierunku kolejnego oporu, który wypada na zniesieniu 61,8%, przy 4 zł 28 gr. Kluczowy cele stanowić może natomiast szczyt przy 5,70, którego pokonanie dawałoby szansę na odwrócenie trendu spadkowego w jakim poruszają się notowania EUCO.

Wykres dzienny EuCo
Wykres dzienny EuCoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here