Conotoxia

ETX Capital nie znajduje się na liście polecanych brokerów Comparic.pl.

Portal Comparic.pl prowadzi listę polecanych brokerów.

ETX Capital – informacje o brokerze

Przedsiębiorstwo Monecor London Limited (ETX Capital) zostało założone w 1965 roku, uzyskując autoryzację brytyjskiej komisji nadzoru FCA w 1995 roku (numer referencyjny 124721), od tego czasu rozwijając kilka marek tradingowych, pośród których od 2008 roku obecny jest również ETX.

Broker jest członkiem londyńskiej giełdy papierów wartościowych (LSE) posiadając bezpośrednio dostęp do rynków parkietu, oferując dodatkowo kontrakty na różnicę (CFD) oraz instrumenty walutowe (Forex). Łączna liczba oferowanych instrumentów przekracza 6 tysięcy CFD z 23 światowych giełd, 59 par walutowych oraz aktywa kryptowalutowe.

Warunki transakcyjne oraz oferta ETX Capital

ETX Capital posiada polskojęzyczną wersję strony internetowej, oferując obsługę klienta w 15 dodatkowych wersjach. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie brokera spready dla rynku walutowego zaczynają się od 0,7 pipsa dla pary EUR/USD, w przypadku akcji orientacyjne spready wynoszą 0,08. W zakresie towarów oraz indeksów minimalne spready zaczynają się kolejno od 3 oraz 1 pipsa.

Broker regulowany przez ETX Capital jest regulowany przez FCA
Minimalny depozyt 100 funtów lub jednostek waluty bazowej
Rodzaje kont Mini, Standard
Waluta depozytu USD, EUR
Maksymalna dźwignia 30:1 w przypadku klientów europejskich
Minimalna wartość transakcji 0,01
Hedging Tak
Scalping Tak
Dostępne Instrumenty CFD na waluty, towary, metale szlachetne i indesksy
Wpłaty karty płatnicze, przelewy bankowe
Wypłaty karty płatnicze, przelewy bankowe

Źródło: ETX Capital

Koszty transakcyjne dla poszczególnych platform oraz rynków z podaniem minimalnego, średniego spreadu oraz minimalnej wielkości transakcji zostały podane na oficjalnej stronie brokera.

Platformy transakcyjne ETX Capital

ETX Capital oferuje swoim klientom dostęp do standardowego MetaTradera 4, powszechnie stosowanego przez wielu brokerów detalicznych oraz do autorskiej platformy ETX Trader Pro, którą firma reklamuje jako o wiele bardziej funkcjonalną i nowoczesną niż tradycyjne oprogramowanie od MetaQuotes.

ETX Trader Pro dostępny jest z poziomu przeglądarki, komputerów stacjonarnych oraz urządzeń mobilnych oferując zaawansowane narzędzia tworzenia i analizowania wykresów. Chcąc korzystać z aplikacji z poziomu urządzenia mobilnego należy pobrać niezależne oprogramowanie zoptymalizowane pod systemy Android oraz iOS.

Platformy transakcyjne ETX Capital

Ciekawą funkcją autorskiej platformy brokera jest tworzenie histogramu po otwarciu pozycji, który pokazuje zysk lub stratę dla danej transakcji rozpoczynając od miejsca na wykresie, w którym została zawarta. Za dodatkową opłatą inwestorzy mogą uzyskać również dostęp do gwarantowanych zleceń stop-loss (GSLO) niezwykle przydatnych w przypadku bardzo zmiennych warunków handlowych.

Platforma ETX Capital umożliwia tworzenie spersonalizowanych szablonów dla poszczególnych rynków oraz instrumentów, pozwalając użytkownikom płynnie przechodzić pomiędzy różnymi funkcjonalnościami oprogramowania tradingowego.

Opinie w Internecie

Podziel się opinią o brokerze na forum.comparic.pl jeżeli posiadasz jakiekolwiek uwagi związane z jego ofertą. Sprawdź również opinie innych użytkowników, którzy wcześniej korzystali z usług instytucji finansowej – wątek o ETX Capital.

Podsumowanie

ETX Capital niezaprzeczalnie może poszczycić się renomą budowaną od wielu dekad obecności na brytyjskim rynku z bezpośrednim dostępem do londyńskiej giełdy dzięki członkostwu w LSE. Jedną z unikatowych funkcji oferowanych przez brokera jest możliwość składania części zleceń głosowo (voice-broking), podczas połączenia telefonicznego, bez dodatkowych opłat.

Autorska platforma brokera oferuje więcej funkcji oraz konkurencyjne warunki handlowe w stosunku do tradycyjnego MT4. W jego przypadku spready są delikatnie szersze, a liczba handlowanych aktywów delikatnie węższa.