Naga MarketsBroker działający na rynku opcji binarnych, ETX Capital, przesłał do partnerów oraz klientów notę, w której informuje o rezygnacji z dalszego prowadzenia działalności w ramach detalicznej branży OB w zakresie instrumentów spoza FX. Powodem takiego kroku mają być wchodzące w życie z początkiem 2018 roku zapisy dyrektywy MiFID II.

Zgodnie ze zmienioną dyrektywą w sprawie rynków instrumentów finansowych (MiFID II), która wchodzi w życie w dniu 3 stycznia 2018 r., ETX Capital i inni dostawcy usług finansowych w UE są zobowiązani do rejestrowania, raportowania i przechowywania danych dotyczących klientów.

MiFID II jest wynikiem prac prowadzonych przez europejskie organy regulacyjne, które mają na celu poprawę funkcjonowania rynków finansowych, ze szczególnym naciskiem na ich większą przejrzystość i konkurencyjność.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Od 3 stycznia 2018 r. opcje binarne będą regulowane przez Urząd Nadzoru Finansowego w Wielkiej Brytanii (FCA) i będą uważane za produkt finansowy. Ochrona, której może oczekiwać klient podczas zawierania transakcji, dotyczy również rynku OB. Należy przez to rozumieć, że środki klientów będą segregowane i otrzymają dostęp do programu kompensacyjnego.

W związku ze zmianami regulacyjnymi, od 1 stycznia 2018 roku, ETX Capital ograniczy dotychczasową ofertę opcji binarnych jedynie do par walutowych (FX) odcinając się od innych instrumentów takich jak indeksy giełdowe, spółki, czy też towary.

Decyzja pojawiła się na kilka dni po tym, gdy ESMA zapowiedziała chęć całkowitego zablokowania rynku opcji binarnych na terenie UE.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here