Naga MarketsTegoroczny wzrost wartości kryptowalut sprawił, że coraz więcej osób zainteresowanych jest inwestycją w waluty cyfrowe. By móc sprostać oczekiwaniom inwestorów (głównie instytucjonalnych), w grudniu 2017r. giełda CBOE (Chicago Board Options Exchange) oraz  CME Group (Chicago Mercantile Exchange) wprowadziły kontrakty futures na Bitcoina. 


Uruchomienie kontraktów terminowych na giełdzie regulowanej jest przełomem dla bitcoinów, których wzrost w tym roku przyciągnął wszystkich począwszy od spekulantów aż po duże instytucje inwestycyjne i fundusz hedgingowe na Wall Street. Wydarzenie to  zostało okrzyknięte przez wielu historycznym momentem. Eksperci uważają, że w ten spsób bitcoin dotarł do głównego nurtu inwestycyjnego.Zainteresowanie tymi instrumentami było tak duże, że już w ciągu zaledwie 4 pierwszych godzin handlu notowania były wstrzymywane aż dwukrotnie:

  • pierwszy raz na dwie minuty, po 2,5 godzinach handlu, gdy cena kontraktów wzrosłą o 10% w stosunku do ostatniej ceny rozliczeniowej
  • Drugi raz na pięć minut, po 4 godzinach handlu, gdy cena kontraktów wzrosła o 20% w stosunku do ceny rozliczeniowej.

Chcąc umożliwić swoim klientom handel kontraktami futures na BTC, w środę, 20 grudnia 2017 r. spółka świadcząca usługi finansowe i oferująca usługi maklerskie dla inwestorów detalicznych, E*Trade Financial Corp (ETFC.O) poinformowała, że poszerzy swoją ofertę o kontrakty futures na bitcoina notowane na Cboe Global Markets Inc (CBOE.O).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy Trump podpisze reformę podatkową?
Następny artykułDziś CAD przyciąga uwagę inwestorów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here