Naga MarketsPlatforma inwestycyjna eToro poinformowała we wtorek, że rozpoczęła współpracę z siedmioma klubami piłkarskimi występującymi na co dzień w angielskiej Premier League. Po raz pierwszy w historii Bitcoina oraz innych tokenów kryptograficznych świat cyfrowych monet zostanie tak silnie scalony z profesjonalnym futbolem.


Zapłacą za sponsoring w kryptowalutach

Zgodnie z podpisaną umową partnerską, eToro zostanie sponsorem klubów Brighton & Hove Albion F.C., Cardiff City F.C., Crystal Palace F.C., Leicester City F.C., Newcastle United F.C., Southampton F.C., oraz Tottenham Hotspur. Łączone umowy nie są niczym nowym w angielskiej lidze – po raz pierwszy jednak kluby zgodziły się na przyjęcie środków w cyfrowych monetach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Iqbal V. Gandham, Dyrektor Zarządzający brytyjskiego oddziału eToro, powiedział: “Jako globalna platforma, na której można zakupić największe na świecie aktywa kryptograficzne oraz inwestować w bardziej tradycyjne instrumenty, cieszymy się, że możemy współpracować z tak wieloma klubami Premier League i stać się pierwszą firmą, która kiedykolwiek zapłaciła za partnerstwo klubowe Bitcoinami”

Partnerstwo to jest pierwszym krokiem na drodze do wykorzystania w piłce nożnej możliwości, jakie oferują bitcoin i kryptowaluty. eToro wierzy, że kryptografia i stojąca za nią technologia, mogą poprawić jakość usług w szeroko rozumianym świecie sportu. W przyszłości mogłoby to obejmować zajęcie się kwestiami związanymi z kupnem biletów, problemami z przejrzystością oraz zapewnieniem gwarancji autentyczności produktów sygnowanych logami klubów.

Jako partner siedmiu klubów Premier League, eToro zyska globalną ekspozycję dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości marketingowych, takich jak bannery meczowe, dostęp do wizerunków zawodników, prawa do transmisji cyfrowych oraz ulokowanie znaku marki na koszulkach meczowych.

“Dzisiejsza zapowiedź to pierwszy mały krok na długiej drodze do świata piłki nożnej opartej o blockchain. Edukacja będzie kluczowa, aby przemysł mógł zrozumieć potencjał i aby kluby Premier League stały się rozpoznawalne na całym świecie” – dodał Iqbal V. Gandham.

Z całą pewnością dla angielskiej Premier League nie jest to pierwszy kontakt ze światem kryptowalut. Jak informowaliśmy na początku lipca, polska krypto-giełda CoinDeal nawiązała współpracę z Wolverhampton Wanderers F.C., drużyną powracającą w tym sezonie do najwyższej klasy rozgrywkowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here