CMC Markets

Wykorzystując możliwości jakie daje handel społecznościowy, platforma eToro stworzyła wyjątkowy program, który wynagradza najlepszych traderów za wiedzę, którą się dzielą. Jak to możliwe?


Rewolucja internetowa spowodowała, że obecnie niemal każdy może inwestować na światowych rynkach finansowych. Zostanie traderem jest jeszcze prostsze niż kiedykolwiek – wszystko czego potrzebujesz to dostęp do internetu i kapitał początkowy, który posłuży do handlu na wachlarzu różnych instrumentów. Używając kontraktów na różnicę cenową (Contract For Difference, CFD) jesteś w stanie czerpać zyski ze wzrostu bądź spadku akcji, towarów, surowców, walut i wielu innych. Jednak dostęp do rynku to już nie tylko zyski z handlu – możliwości jakie daje handel społecznościowy są ciekawsze niż wydaje się to na pierwszy rzut oka.

Jednym z rozwiązań jest stworzony przez eToro program Popularny Inwestor, który zakłada dodatkowe wynagradzenie zyskownych traderów, którzy zdecydują dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Program ten, działający za sprawą CopyTrader™ umożliwia traderowi stworzenie portfolio inwestycyjnego opartego na działaniach Inwestorów bądź uzyskiwania z tego tytułu dodatkowych korzyści.

W ostatnich latach różni brokerzy rynku forex zaczęli wykorzystywać siłę tłumu wprowadzając niektóre z rozwiązań handlu społecznościowego do swojej oferty. eToro, będące w tym momencie największą platformą social tradingu na świecie stara się umożliwić swoim klientom czerpanie zysków z swojej pozycji, która oznacza pięć milionów aktywnych użytkowników rozsianych po całym świecie. Umożliwiając swobodny kontakt pomiędzy traderami oraz tworząc oddzielne kanały informacyjne dla każdego z instrumentów, eToro stało się numerem jeden jeśli chodzi o handel społecznościowy.

Głównym elementem na którym oparta została cała platforma eToro to możliwość kopiowania działań innych użytkowników. Zdając sobie sprawę z tego, że nie każdy jest ekspertem w dziedzinie tradingu, eToro umożliwiło podczepienie części swojego kapitału pod portfolio innego, bardziej doświadczonego użytkownika.

Decydując się na skorzystanie CopyTrader™, użytkownik ma swobodę wyboru wielkości części depozytu przeznaczonej na kopiowanie, a także ustalenie limitu ryzyka po przekroczeniu którego cały mechanizm zostaje automatycznie przerwany. Po prostu wybierz tradera, którego działania chcesz naśladować, określ jaką część swojego kapitału przeznaczysz na inwestycje kopiowane od tej osoby, ustal limit strat po której wszelkie dalsze działania w ramach mechanizmu CopyTrader™ zostaną przerwane i korzystaj z handlu bez konieczności śledzenia rynków non-stop. Możesz również skorzystać z wirtualnego portfela, aby przetestować możliwości danego tradera bez ryzykowania jakichkolwiek środków rzeczywistych.

Aby zapewnić swoim użytkownikom maksimum bezpieczeństwa, eToro zapewnia całkowitą transparentność, udostępniając pełen track record użytkowników CopyTrader™. To znaczy, całkowitą stopę zwrotu z inwestycji, wskaźnik zyskowności czy ocenę ryzyka wyrażoną w dziesięciostopniowej skali.

Można pomyśleć, że nie każdy trader będzie chciał dzielić się swoją wiedzą z kimkolwiek, dlatego eToro stworzyło program, który wynagradza jedynie tych z traderów, którzy rzeczywiście pragną dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Choć tak naprawdę każdy użytkownik eToro może być kopiowanym, to jedynie osoby, które zbiorą wystarczającą liczbę kopiujących otrzymają status Popularnego Inwestora.

Zapoznaj się z zasadami programu Popularny Inwestor

Tytuł ten uprawnia użytkownika do szeregu udogodnień z których jednym z najważniejszych są rabaty na spread. Rabat ten może sięgnąć nawet 100% co powoduje, że handel staje się całkowicie pozbawiony opłat. Inną zaletą programu Popularny Inwestor jest procent od dochodów uzyskiwanych przez kopiujących. Najlepsi z najlepszych mogą podwoić swoje zyski z rynku tylko dzięki płatnościom od eToro.

CopyTrading jest ciągle rozwijany i bez przerwy dodawane są nowe udogodnienia dla traderów. W trakcie rozwoju całej platformy eToro dotarło do monetu w którym granica pomiędzy tradingiem a medium społecznościowym zaczęła zanikać.

Avner Meyrav

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here