Naga Markets

eToro wprowadza wskaźnik ESG. Inwestorzy zwracają uwagę na politykę spółek, w które inwestują eToro, globalna sieć inwestowania społecznościowego, ogłosiła dziś wprowadzenie wskaźnika ESG dla ponad 2700 akcji na swojej platformie. Tym samym umożliwiła swoim użytkownikom uwzględnienie czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego podczas budowania portfela.

 eToro umożliwia inwestowanie w zgodzie z własnymi przekonaniami

Dzięki współpracy z ESG Book – globalnym liderem w dziedzinie danych i technologii ESG, eToro zapewni wgląd w największe światowe korporacje poprzez przyjazny dla użytkownika system. Według tego systemu, aktywa oznaczone są w oparciu o ich ogólną ocenę ESG: na zielono, żółto lub czerwono.Dodatkowo, “flagi zaangażowania biznesowego”(1) pokażą, czy więcej niż 5 proc. przychodów spółki jest związane z jednym z 13 różnych obszarów, które dla części inwestorów mogą okazać się etycznie problematyczne. Mowa na przykład o inwestycjach w rozrywkę dla dorosłych, paliwa kopalne, broń lub tytoń.

– Wierzymy, że wiedza to potęga jeśli chodzi o podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Dostarczanie wyników ESG daje naszym użytkownikom dostęp do dodatkowych informacji o firmie, które zwykle nie są uwzględniane w tradycyjnej analizie finansowej – powiedział Gil Shapira, Dyrektor ds. Inwestycji w eToro.

Chociaż wyniki ESG nie powinny być jedynym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej, mogą odgrywać cenną rolę w tym procesie. Wgląd w dodatkowe informacje, których dostarczają indywidualne wyniki dla “E”, “S” i “G”, może pomóc nakierować inwestorów w stronę spółek, których zrównoważone praktyki czynią je lepiej pozycjonowanymi i tym samym pozwolić im osiągać wyniki w na dłuższą metę. Równie dobrze, punktacja może pomóc im unikać takich spółek, które są zaangażowane w praktyki biznesowe, ale nie są długookresowo zrównoważone lub kłócą się z ich indywidualnymi wartościami lub przekonaniami.

Niedawne badanie(2) przeprowadzone wśród 10 000 inwestorów indywidualnych wykazało, że 71 proc. czasami lub zawsze bierze pod uwagę czynniki ESG przed dokonaniem inwestycji. Przy tym, mniej niż połowa (42 proc.) uważa wskaźniki środowiskowe za najważniejsze, a mniejsza część osób stawia na pierwszym miejscu ład korporacyjny (33 proc.) I kwestie społeczne (25 proc.). Na pytanie, dlaczego biorą pod uwagę wiarygodność ESG, prawie jedna na cztery osoby (23 proc.) dostrzega ich bezpośrednią korelację z wynikami finansowymi, podczas gdy 16 proc. stara się w ten sposób odsiać spółki o słabych wynikach.

Inwestorzy indywidualni zostali również zapytani o największą przeszkodę w przyjęciu strategii inwestycyjnej skoncentrowanej na ESG. Najczęstszą odpowiedzią był brak standaryzacji w ocenach ESG (21 proc.). Co piąty uczestnik badania twierdził, że ESG jest zbyt kosztowne. Blisko 18 proc. respondentów w trudnych czasach preferuje przedkładanie zysków ponad zasady.

Dr Daniel Klier, CEO w ESG Book, powiedział: “Inwestorzy indywidualni coraz częściej szukają większej przejrzystości w kwestii wpływu ich inwestycji na zrównoważony rozwój. Napędza ich rosnąca świadomość, że pozytywne wyniki ESG mogą realnie poprawić zyski. Nasze nowe partnerstwo z eToro udostępni większej grupie inwestorów do wysokiej jakości wskaźników ESG w celu lepszego podejmowania decyzji, tym samym pomagając w dostosowaniu kapitału do bardziej zrównoważonych wyników.

XTB

Obliczone przez ESG Book wskaźniki ESG łączą najbardziej aktualne wiadomości rynkowe, sygnały organizacji pozarządowych i informacje raportowane przez firmy. Korzystając z najnowocześniejszej technologii i badań, wyniki są codziennie aktualizowane, aby odzwierciedlić wszelkie zmiany w wynikach zrównoważonego rozwoju firmy. Każda aktualizacja wyniku jest natychmiast dostępna na platformie eToro.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here