Naga MarketsBroker eToro ogłosił dzisiaj, że poszerza możliwości handlowe o CFD (contract for difference) na akcjach w czasie rzeczywistym. Jest to kolejny krok w związku z zapowiedzianą na początku roku rewolucją ofertową – uruchomiona ma zostać również nowa platforma tradingowa.


etoro-logoOznacza to usunięcie dotychczasowego instrumentu, w którym handel nie odbywał się na żywo, a zlecenia były agregowane i wypełniane raz w przeciągu dnia. Jednakże tak jak w przypadku poprzedniego produktu, eToro nie będzie oferować pełnego obrotu na akcjach, a wielkości pozycji bazować na kwotowaniu w dolarach, a nie wielkości samych udziałów. Klienci nie będą więc nabywać pojedynczej akcji Apple za przykładowo 127USD, ale CFD Apple. Wyniki w czasie rzeczywistym będą bazowały na ruchach notowań cen akcji.

Oprócz handlu w czasie rzeczywistym eToro dodaje do usługi również możliwość skorzystania z dźwigni 1:2 oraz otwierania krótkich pozycji. Na chwilę obecną dostępnych jest ponad 200 akcji największych spółek. W przyszłości jednak ich zakres ma zostać poszerzony do kilku tysięcy.

eToro chce nowościami ofertowymi przyciągnąć zaawansowanych traderów, którzy mogą zyskać dzięki platformie socialtradinowej generując dodatkowo zyski – nie tylko z samego tradingu, ale również z dzielenia się transakcjami z innymi. Dodanie nowych instrumentów na pewno jest kolejnym krokiem w tym kierunku.

Zobacz usługi eToro.

To również powinieneś wiedzieć o CFD:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here