Naga MarketseToro, największa społeczność social tradingu na świecie skupia w tym momencie około pięciu milionów traderów z ponad 140 państw. Krótko po północy dowiedzieliśmy się o uruchomieniu nowej funkcjonalności na serwisie. Od dziś każdy dysponujący odpowiednim zasobem gotówki może pokierować własnym funduszem inwestycyjnym za pośrednictwem eToro.


Określane przez niektórych facebookiem tradingu eToro już w tym momencie umożliwia inwestorom indywidualnym tworzenie własnej marki na portalu poprzez podejmowanie trafnych decyzji na rynku. Program Popularny Inwestor zapewnia dodatkowy dochód dla tych z traderów, którzy swoim stylem handlu zdobędą zaufanie odpowiedniej liczby kopiujących.

Jednak dopiero od listopada 2016 eToro umożliwiło swoim klientom inwestycje w fundusze CopyFunds(TM). Wówczas dostępne fundusze w ramach CopyFunds(TM) umożliwiały handel kontraktami różnicowymi opartymi o indeksy sektorowe – technologiczne, finansowe, gamingowe, etc. Po sukcesie pierwotnego kształtu CopyFunds(TM), zarządzający eToro postanowili rozszerzyć program o dodatkowe opcje.

Od dziś fundusze w ramach CopyFunds(TM) mogą również tworzyć Partnerzy eToro. Jednym z pierwszych jest francuski WeSave, który oferuje obecnie możliwość dołączenia do swojego funduszu opartego na produktach AlphaCore. Znajdziemy tam ponad 1100 różnych instrumentów finansowych – ETFów, akcji czy indeksów giełdowych.

Nowe fundusze już pojawiły się na platformach użytkowników eToro

CEO oraz twórca eToro, Yoni Assia skomentował wydarzenie następującymi słowami: To kolejny kamień milowy w dziedzinie inwestycji i zarządzania portfelami. eToro stara się ‘demokratyzować’ trading już od przeszło dziesięciu lat, zapewniając inwestorom indywidualnym dostęp do światowych rynków finansowych za pomocą najnowszych technologii. Ta sama filozofia przyświecała nam przy udostępnianiu CopyFunds(TM) dla naszych Partnerów. Ta technologia pozwoli na znalezienie balansu pomiędzy popytem a podażą na rynku usług inwestycyjnych, umożliwiając dostęp do niego szerokiej masie inwestorów…

Jak zapewnia eToro, celem funduszy CopyFunds(TM) jest ograniczenie długoterminowego ryzyka inwestycyjnego do minimum. Niemożliwym jest jednak jego całkowite wyeliminowanie, w związku z czym broker zdecydował o ustaleniu minimalnego progu wejścia w inwestycje CopyFunds(TM) na poziomie 5000 USD. eToro zachęca jednak do eksperymentowania z doborem funduszy na darmowym rachunku demonstracyjnym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny komentarz walutowy – Dolar wraca do łask 
Następny artykułGain Capital przejmie amerykańskich klientów FXCM
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here