CMC Markets

Brokerzy przyzwyczaili nas do inwestowania nie tylko w waluty, ale również i surowce, towary czy akcje i indeksy. To co niegdyś dostępne było dla wybranych lub osób o grubszym portfelu dziś znajduje się na platformie każdego z nas. Sęk w tym, że korzystając z ofert większości firm wcale nie inwestujemy w akcje czy waluty. I eToro to zmienia. 


Kontrakty różnic kursowych (Contract for Difference, CFD) to niezwykle popularny instrument rynku pozagiełdowego. Prostota wyceny i szeroka gama instrumentów na które podmioty finansowe wystawiają CFD powoduje, że prawdopodobnie każdy z nas na pewnym etapie swojej przygody z rynkiem zetknął się z popularnymi ceefdekami.

Choć handel na CFD nie różni się (a przynajmniej nie powinien!) od inwestycji w instrumenty bazowe to jednak niesie z sobą kilka niedogodności z którymi borykać się muszą przede wszystkim inwestujący na dłuższy termin. Mowa tu chociażby o opłatach swapowych, które często zjadają zauważalną część zysku z inwestycji.

Akcje, kryptowaluty i CFD – wszystko w jednym miejscu

eToro to gigant handlu społecznościowego – platforma, która umożliwia śledzenie inwestorów z całego świata i partycypowania w ich zyskach poprzez kopiowanie transakcji na własny rachunek. Założyciel i prezes eToro, Yoni Assia poinformował dziś o wprowadzeniu akcji rzeczywistych do oferty brokera.

eToro umożliwia ludziom inwestowanie w te aktywa, które pragną posiadać (…) kryptowaluty, akcje czy surowce. Chcemy, aby inwestorzy mieli możliwość przetrzymywania tych instrumentów w ramach jednego portfolio – przekonuje Assia.

Sprawdź też: Admiral Markets zaoferuje news feed od Dow Jones>>>

Platforma nie będzie obciążać swoich klientów żadnymi dodatkowymi opłatami, a jedynym kosztem zakupu rzeczywistych akcji notowanych na europejskich, azjatyckich i amerykańskim rynku będzie prowizja w wysokości 0,09% za stronę. Szczególnie konkurencyjna okazuje się oferta dla akcji notowanych na brytyjskim LSE za zakup których zapłacimy jedyne 0,5% wartości transakcji powyżej 1000 GBP.

Jednocześnie eToro posiada w swojej ofercie CFD na akcje umożliwiając tym samym zlewarowanie swojej pozycji czy krótką sprzedaż w momencie gdy ta nie jest możliwa na rynku bazowym.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here