Naga MarketsBrokerzy przyzwyczaili nas do inwestowania nie tylko w waluty, ale również i surowce, towary czy akcje i indeksy. To co niegdyś dostępne było dla wybranych lub osób o grubszym portfelu dziś znajduje się na platformie każdego z nas. Sęk w tym, że korzystając z ofert większości firm wcale nie inwestujemy w akcje czy waluty. I eToro to zmienia. 


Kontrakty różnic kursowych (Contract for Difference, CFD) to niezwykle popularny instrument rynku pozagiełdowego. Prostota wyceny i szeroka gama instrumentów na które podmioty finansowe wystawiają CFD powoduje, że prawdopodobnie każdy z nas na pewnym etapie swojej przygody z rynkiem zetknął się z popularnymi ceefdekami.

Choć handel na CFD nie różni się (a przynajmniej nie powinien!) od inwestycji w instrumenty bazowe to jednak niesie z sobą kilka niedogodności z którymi borykać się muszą przede wszystkim inwestujący na dłuższy termin. Mowa tu chociażby o opłatach swapowych, które często zjadają zauważalną część zysku z inwestycji.

Akcje, kryptowaluty i CFD – wszystko w jednym miejscu

eToro to gigant handlu społecznościowego – platforma, która umożliwia śledzenie inwestorów z całego świata i partycypowania w ich zyskach poprzez kopiowanie transakcji na własny rachunek. Założyciel i prezes eToro, Yoni Assia poinformował dziś o wprowadzeniu akcji rzeczywistych do oferty brokera.

eToro umożliwia ludziom inwestowanie w te aktywa, które pragną posiadać (…) kryptowaluty, akcje czy surowce. Chcemy, aby inwestorzy mieli możliwość przetrzymywania tych instrumentów w ramach jednego portfolio – przekonuje Assia.

Sprawdź też: Admiral Markets zaoferuje news feed od Dow Jones>>>

Platforma nie będzie obciążać swoich klientów żadnymi dodatkowymi opłatami, a jedynym kosztem zakupu rzeczywistych akcji notowanych na europejskich, azjatyckich i amerykańskim rynku będzie prowizja w wysokości 0,09% za stronę. Szczególnie konkurencyjna okazuje się oferta dla akcji notowanych na brytyjskim LSE za zakup których zapłacimy jedyne 0,5% wartości transakcji powyżej 1000 GBP.

Jednocześnie eToro posiada w swojej ofercie CFD na akcje umożliwiając tym samym zlewarowanie swojej pozycji czy krótką sprzedaż w momencie gdy ta nie jest możliwa na rynku bazowym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzef Ripple: Bitcoin jest kontrolowany przez Chiny
Następny artykułLitecoin (LTC) najniżej od grudnia 2017 r. Czy spadki dotrą do 35 USD?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here