Naga MarketsKliknij po więcej informacji

 

Śliniąc się na myśl o zarobkach finansowych, inwestorzy na Wall Street wydają się być zaniepokojeni jedynie swoim następnym posiłkiem. Rynek akcji rzeczywiście kroczył ostatnio gładko w  przestrzeń kosmiczną, stale rosnąc w ciągu ostatnich kilku lat i osiągając regularnie nowe rekordowe notowania. Dow Jones i SPX500 są obecnie notowane na swoim najwyższym poziomie, a Nasdaq 100 nie jest daleko.


Jedyną rzeczą wspierająca rynki dzisiejszego ranka są wskaźniki wzrostu w Chinach. Dane o PKB były idealne od czasu wyprzedaży akcji na rynku w 2015 r., kiedy to inwestorzy zaniepokoili się przyszłym wzrostem największego na świecie eksportera. Rzeczywista wzrost gospodarczy Chin naprawdę ustabilizował się w lipcu 2015 r., osiągając najniższy poziom w 2016 r. i stopniowo później rosnąc.

Minęły prawie 4 miesiące od oficjalnego rozpoczęcia Brexitu z Theresą May, która 29 marca wystosowała artykuł 50. Od tamtej pory nic znaczącego się nie wydarzyło, jeśli chodzi o rozmowy między Wielką Brytanią a Unią Europejską. To zmieni się dzisiaj. Sekretarz Brexitu David Davis i jego zespół będą rozmawiać z negocjatorem UE Michelem Barnierem i jego zespołem w tym tygodniu. Po raz pierwszy mają zamiar poruszyć wszystkie kwestie, w tym irlandzkie granice, prawa obywateli mieszkających za granicą i oczywiście debatę na temat Brexit Bill. W tej chwili funt brytyjski usadowił się wygodnie powyżej poziomu psychologicznego 1,30 USD. Nadchodzący tydzień da nam pewien wgląd w to, jak szczegóły Brexitu będą miały wpływ na ceny.

Brutalne wycofanie trwało przez cały weekend. Fakt, iż rynki kryptowalutowe są daleko w tyle za innymi było widoczne przez ostatnie kilka tygodni. Oczywiście, jeśli przyjrzymy się notowaniom od początku roku z bliska, zobaczymy, że nadal jesteśmy w drodze na szczyt. Ethereum, waluta dodana na eToro w lutym, wzrosła z 10 dolarów aż do 428 dolarów co stanowi całkowity wzrost na poziomie około 4000%. Od swojego szczytu 12 czerwca do wczorajszego dnia, straciło około 69%. Oczywiście, jeśli spojrzymy od początku do chwili obecnej, nadal mówimy o zysku na poziomie około 1800%, co jest i tak niewiarygodne, jeśli tylko o tym pomyślimy.

Dzisiejsze odbicie, od wczorajszego niskiego poziomu do chwili pisania tego artykułu, wynosi 33%. Tego rodzaju ruchy są spełnieniem marzeń dla Day i Swing Traderów, którzy potrafią wyczekać na odpowiedni moment. Wczorajszy spadek doprowadził nas do najniższego poziomu od 17 maja. Chociaż wartość sektora kryptowalutowego jest prawie w połowie tego, czym była w swoim szczycie 12 czerwca, to wciąż trzykrotnie więcej od notowań z 1 stycznia.

Niektórzy przedsiębiorcy zarobili trochę pieniędzy w drodze. Niektórzy teraz krzyczą by “kupować póki jest w dole”.

Na dziś to wszystko. Zostawię Was samych z waszymi przemyśleniami na ten temat. Jeśli chcesz podyskutować na ten temat, serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu na eToro – @MatiGreenspan.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here