Naga Markets



eToro rezygnuje z cardano (ADA) oraz tron (TRX) w Stanach ZjednoczonychW oświadczeniu wydanym we wtorek, izraelska platforma kryptowalutowa oraz do handlu społecznościowego eToro ogłosiła, że do końca roku usunie ze swoich rynku dostęp do cardano (ADA) i tron (TRX) dla klientów ze Stanów Zjednoczonych.

Cardano i tron zostaną wycofane z platformy inwestycyjnej eToro

Po 31 grudnia amerykańscy użytkownicy nie będą już mogli otwierać nowych pozycji w tych tokenach ani stakować ADA i TRX. Ponadto, portfele będą skutecznie działać w trybie umożliwiającej tylko wypłatę środków do pierwszego kwartału 2022 roku, kiedy to sprzedaż również stanie się ograniczona. Podejmując decyzję, eToro powołało się na obawy regulacyjne dotyczące obu aktywów.



– eToro będzie ograniczać ADA i TRX dla użytkowników w USA. Użytkownicy z USA nie będą już mogli otwierać nowych pozycji w ADA i TRX, ani otrzymywać nagród za staking. Nadal będą mogli zamykać istniejące pozycje według własnego uznania – napisano w oświadczeniu.

Ruch ten był dla niektórych zaskoczeniem, ponieważ ADA nie jest tradycyjnie kojarzona z problemami regulacyjnymi. Tokeny takie jak ripple (XRP), którego twórcy są obecnie zaangażowani w trwający proces sądowy z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), jak również monero (XMR), który jest monetą prywatności według niektórych wykorzystywaną do nielegalnych celów, stoją w obliczu ciężaru kontroli regulacyjnej w branży kryptowalutowej.

ADA doświadczyła szybkiego wzrostu cen w tym roku i obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. W poprzednim kwartale Charles Hoskinson, założyciel Cardano, ogłosił partnerstwo z dostawcą usług analitycznych blockchain Confirm w celu zapewnienia zgodności z ramami regulacyjnymi, takimi jak dyrektywy dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Posunięcie to zostało skrytykowane przez niektórych zwolenników ADA, którzy chcieli, aby projekt nabrał bardziej zdecentralizowanego charakteru.

Firmy działające w branży blockchain często spotykają się z silną presją ze strony regulatorów, jeśli chodzi o wycofywanie monet z obrotu lub wygaszanie niektórych usług. We wrześniu Coinbase porzucił swoje plany dotyczące platformy pożyczek kryptowalutowych po tym, jak SEC zagroził pozwaniem firmy.

Na razie jednak powstanie zdecentralizowanych giełd i zdecentralizowanych protokołów finansowych zapewniło alternatywy tym, którzy chcą legalnie ominąć takie blokady.

Autor poleca również:



Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Conotoxia



Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here