Naga MarketseToro oferuje ekspozycję na rynek kryptowalut dzięki nowemu portfelowi inwestycyjnemueToro, główna na świecie sieć inwestycji społecznościowych, uruchamia dziś BitcoinWorldWide, tematyczny portfel inwestycyjny oparty na firmach wspierających i adaptujących bitcoiny. Chociaż portfel ten obejmuje pewną ekspozycję na bitcoina, jego głównym elementem są firmy działające na rzecz wspierania dalszej akceptacji kryptowaluty w życiu codziennym.

eToro uruchamia dziś BitcoinWorldWide

„W miarę jak bitcoin wkracza do głównego nurtu życia, ta kryptowaluta znajduje się coraz częściej w centrum uwagi” – mówi Dani Brinker, dyrektor ds. Inwestycji portfelowych eToro. „Nowe rekordy wartości bitcoina regularnie trafiają na pierwsze strony gazet, ale najważniejszą zmianą związaną z tą największą na świecie kryptowalutą nie jest cena, ale firmy budujące wokół niego swoje interesy. Od operacji wydobywczych po producentów chipów i instytucje świadczące usługi wspierające użytkowanie, płatności, monetyzację i nadzór – bitcoin to coś więcej, niż mogłoby się na początku wydawać”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin funkcjonuje od 2009 r. i obecnie może pochwalić się kapitalizacją rynkową przekraczającą 1 bilion dolarów. W ciągu ostatniej dekady pierwsza i dziś najbardziej znana kryptowaluta przeszła wiele etapów adopcji – od nieznanej technologii do powszechnie znanej nazwy, która przyciąga inwestorów instytucjonalnych i generuje nagłówki w mediach. Poprzedni rok był kolejnym niezwykle istotnym w rozwoju bitcoina, kiedy firmy płatnicze, w tym Square i PayPal, ogłosiły plany obsługi płatności bitcoin, co umożliwiło milionom użytkownikom na całym świecie dokonywanie łatwych transakcji z wykorzystaniem tej kryptowaluty. Teraz, zaledwie 12 lat od rozpoczęcia funkcjonowania bitcoina, można nim płacić w HomeDepot, kupić Teslę lub Whoppera lub (w niektórych krajach) KFC, kupować gry w Xbox Store i opłacić rachunek telefoniczny AT&T.

W portfolio znajdują się takie firmy jak Paypal, producent chipów Nvidia, producent sprzętu do kopania krypto Canaan i nowa giełda kryptowalut Coinbase, a także niewielka ilość alokowanych bitcoinów. eToro uważa, że łańcuch wartości skupiony wokół bitcoina obejmuje firmy działające w branży kopania kryptowalut, płatności, wymiany, powiernictwa i ubezpieczeń, producentów półprzewodników, a także samo aktywo, jakim jest bitcoin. eToro celowo wykluczyło organizacje, które zarabiają na bitcoinie, ale brakuje im jednostek biznesowych związanych z jego działalnością. Na przykład MicroStrategy nie pojawi się w tym portfelu, ponieważ posiadane przez firmę bitcoiny są jedynym elementem łączącym ją z tą kryptowalutą.

„Naszym celem jest zapewnienie inwestorom detalicznym łatwego sposobu na ekspozycję na firmy, które dostarczają usługę lub produkt niezbędne do dalszego wdrażania bitcoinów” – wyjaśnia Dani Brinker. „Jest to szersze podejście do inwestowania w bitcoiny, które oferuje zdywersyfikowaną inwestycję, nieskorelowaną z samym bitcoinem, ale zachowującą ekspozycję na potencjał wzrostu sektora kryptowalut”.

Źródło: eToro

BitcoinWorldWide jest jednym z ponad czterdziestu tematycznych CopyPortfolios dostępnych na platformie inwestycji społecznościowych eToro. Użytkownicy platformy mogą inwestować w BitcoinWorldWide już od 1 000 dolarów bez opłat za zarządzanie. Nadal obowiązują inne koszty, w tym opłaty za spread i konwersję (dla osób, które nie dokonują wpłaty w dolarach).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnige akcje | eur usd kurs | płatność blik | pkn orlen akcję | bml notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here