Naga MarketseToro: Ceny akcji Tesli i Apple wzrosną o 33% w 12 miesięcy po podzialeW poniedziałek akcje dwóch amerykańskich gigantów technologicznych, Apple i Tesli, zostaną podzielone odpowiednio w stosunku 4 do 1 i 5 do 1. Ich podział ma zwiększyć dostępność akcji dla inwestorów indywidualnych, a według platformy inwestycyjnej eToro, ich cena ma wzrosnąć o 33% w ciągu 12 miesięcy.

  • Akcje Tesli zdrożały w tym roku o 429,10%.
  • Ceny akcji Amazon rosły po podziałach akcji średnio o 209%.
  • Rok po podziale akcji Apple w 2014 roku ich ceny wzrosły o 36,4%.

Coraz większe zainteresowanie inwestorów

Od początku roku akcje Apple zdrożały już o 71,19%, co i tak nie wygląda oszałamiająco, kiedy spojrzymy na wynik akcji Tesli, które poszły w górę o 429,10%. Rezultaty obu firm powodują, że decyzja o podziale nie jest zaskoczeniem.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Tesli w ciągu ostatniego roku, źródło: stooq.pl

Tesla i Apple są już dwiema najlepiej radzącymi sobie firmami na amerykańskim rynku akcji i wszystkie dowody sugerują, że ich nadchodzące podziały akcji mogą działać jak wiatr w plecy dla ich wartości. Inwestorzy detaliczni coraz bardziej angażują się w działalność na rynkach finansowych, a wielu z nich dostrzega korzyści płynące z inwestowania w firmy, które wytwarzają produkty, które sami kochają i codziennie je wykorzystują. Tesla i Apple to dwie takie firmy. – mówi Adam Vettese, analityk eToro.

Zobacz również: Kurs dolara będzie nadal tracił. USD/JPY w kierunku 101,00 w przyszłym roku

Akcje Apple drożeją średnio o 10,4% w rok po podziale

Analitycy eToro przeanalizowali dane z ostatnich 60 lat i na ich podstawie stwierdzili, że akcje największych firm rosły o ponad 33% w 12 miesięcy po podziale. Rekordzistą w tym aspekcie jest Amazon, którego akcje drożały średnio o 209%.

Wzrost ceny akcji 12 miesięcy po podziale, źródło: eToro

Średni wzrost ceny akcji Apple 12 miesięcy po podziale wynosi 10,4%, jednak jak zaznacza eToro wynik amerykańskiego giganta jest zniekształcony przez bańkę dotcomów, która spowodowała, że w rok po pierwszym podziale akcje potaniały o 61%.

Kolejne podziały były korzystniejsze dla firmy z Doliny Krzemowej. Po podziale w lutym 2005 roku cena akcji wzrosła o 58,2%, a 9 lat później o 36,4%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here