Naga Markets

Etna Capital coraz bliżej New Connect! Inwestorzy kupili pakiet kontrolny Cambridge Chocolate TechnologiesInwestorzy spółek technologicznych z wieloletnim doświadczeniem Mateusz Wcześniak i Maciej Nowak, zawarli z Adiuvo Investment S.A. oraz Lycotec LTD przyrzeczoną umowę sprzedaży akcji Cambridge Chocolate Technologies. Objęte akcje spółki przybliżają grupę Etna Capital w drodze na NewConnect.

Etna Capital – objęte akcje zbliżają spółkę do debiutu na NewConnect

– Wspólnie z Mateuszem Wcześniakiem staliśmy się największym akcjonariuszem spółki Cambridge Chocolate Technologies. Zamierzamy zmienić profil działalności spółki i przekształcić operacyjnie wewnątrz. Wszystkie działania są skrupulatnie podejmowane, tak aby możliwie jak najszybciej doprowadzić do zakończenia całego przedsięwzięcia – komentuje Maciej Nowak Founder Etna CapitalMateusz Wcześniak i Maciej Nowak tworzą spółkę Etna Capital sp. z o.o., czyli inkubator innowacyjnych projektów z sektora fintech, legaltech, healthcare,biotech oraz medtech. Spółki i ich rozwiązania, które wspiera Etna Capital mają być odpowiedzią na codzienne potrzeby społeczeństwa i przynosić rozwiązania usprawniające organizację życia.

W portfolio inwestycje grupy wchodzi między innymi spółka Healthnomic, która obsługuje proces diagnostyki i leczenia chorób za pomocą takich urządzeń jak EPAP, poligraf, Holter EKG, wielofunkcyjna opaska medyczna oraz innych nowoczesnych metod leczenia opartych na algorytmach sztucznej inteligencji. Wkrótce zadebiutuje autorski produkt spółki, czyli urządzenie SnoreOff. Jest to pierwsze na świecie urządzenia do leczenia chrapania typu EPAP, które jako jedyne wykorzystuje innowacyjny zawór Tesli.

Osobą zarządzającą spółką Etna Capital jest Mateusz Januś, twórca start – upuLexU! App – aplikacji mobilnej kojarzącej wyspecjalizowanych prawników z osobami potrzebującymi doraźnej i natychmiastowej pomocy prawnej oraz jobboard’u dla rynku kapitałowego StockJobs.pl. Oba projekty zadebiutują w  I kwartale 2022 roku. Za wykonanie portalu StockJobs.pl odpowiada wewnętrzny software house grupy Etna Capital – Verte.Dev.

– Grupa Etna Capital  skupia się projektach z sektorów nowych technologii, począwszy od legaltech po fintech, czy medtech kończąc na technologiach, które mają na celu ułatwianie codziennych czynności. Nie zapominamy również o ekologii, która jest dla nas bardzo ważna, dlatego rozwijamy wewnątrz grupy projekt związany z ekologią i ekonomią współdzielenia w jednym, którego zapowiedź niebawem ujrzy światło dzienne – komentuje Mateusz Januś, prezes zarządu Etna Capital.

Zaznaczyć należy, że w Polsce ekosystem startupowy rozwija się dynamicznie. Pojawia się coraz więcej innowacyjnych projektów, które przyciągają zarówno polskich, jak i zagranicznych inwestorów, jednak początkującym przedsiębiorcom często brakuje kompleksowego wsparcia. Poza dokapitalizowaniem, startupowcy potrzebują również wsparcia w zakresie przekazania biznesowego know – how oraz kontaktów.

– Wspieramy projekty już we wczesnej fazie rozwoju tak aby od początku do końca mieć wpływ na budowanie ich wartości oraz czuwać nad procesem rozwoju. Poza wsparciem kapitałowym wspólnie z Mateuszem Wcześniakiem oferujemy wsparcie merytoryczne młodym adeptom biznesu i innowacyjnych technologii.Naszym celem jest doprowadzanie projektów do etapu w którym będą gotowe na inwestora branżowego bądź listowanie na NewConnect lub głównym rynku GPW – dodaje Maciej NowakFounder Etna Capital.

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty kurs | kurs pln | Dolar nowozelandzki | pkp cargo kurs akcji | comarch giełda | rynek kryptowalut | kernel gpw |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here