Naga MarketsPierwszy na świecie centralnie rozliczany bitcoinowy ETN został uruchomiony na Xetra, platformie elektronicznego handlu papierami wartościowymi w Niemczech.

  • ETN oparty na BTC staje się dostępny na niemieckiej platformie handlowej. 
  • Będzie to pierwsze na świecie centralnie rozliczane narzędzie do śledzenia bitcoinów.

ETN oparty na BTC

ETN będzie tym samym pierwszym na świecie centralnie rozliczanym narzędziem do śledzenia bitcoinów. Od dziś jest notowane na Xetra. Został dopuszczona na rynek regulowanej giełdy we Frankfurcie i jest w pełni zabezpieczony za pomocą BTC.

Dzięki nowemu produktowi inwestorzy mogą łatwo uczestniczyć w śledzeniu ceny bitcoina bez konieczności korzystania z nieuregulowanych platform handlu kryptowalutami. Oddzielna infrastruktura, taka jak portfel kryptowalutowy, nie jest wymagana – mówi Michael Krogmann, członek zarządu giełdy we Frankfurcie. – Wraz z pierwszym na świecie centralnie rozliczonym bitcoinowym ETN-em, ustanawiamy również nowe standardy w posttransakcyjnym przetwarzaniu produktów w kwestii kryptowalut – dodaje.

Dzięki centralnemu rozliczeniu inwestorzy korzystają ze znacznie zmniejszonego ryzyka przy rozliczaniu transakcji. Rozliczeniami zajmuje się Eurex Clearing, główny kontrahent Grupy Deutsche Börse.

Przejrzystość i ochrona

Bradley Duke z projektu, powiedział, że ETN zapewnia “przejrzystość i ochronę inwestorów, której wymagają regulatorzy i inwestorzy instytucjonalni w świecie bitcoina”. – Inwestorzy czerpią korzyści z handlu i posiadania bitcoinów poprzez regulowane papiery wartościowe, a jednocześnie mają opcjonalną możliwość wykupienia bitcoinów, jeśli tak zdecydują. Z dumą prezentujemy ten produkt na jednej z najlepszych giełd w Europie, zapewniając ludziom bezpieczniejszy i lepszy sposób inwestowania w BTC – dodał.

Oferta produktów Deutsche Börse obejmuje obecnie łącznie 1564 ETF-ów i 192 ETC-ów i ETN-ów. Przy średnim miesięcznym wolumenie obrotu wynoszącym około 13 miliardów euro, Xetra jest wiodącym miejscem handlu ETF-ów i ETP-ów w Europie.

ETN to papier dłużny wyemitowany przez bank ubezpieczający. Podobnie jak inne dłużne papiery wartościowe, ETN-y mają termin zapadalności i są zabezpieczone kredytem emitenta.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here