Naga MarketsEthereum ETHPoniedziałkowa informacja o zakupie Bitcoinów przez spółkę Tesla przyczyniła się do niemal skokowego wzrostu notowań najstarszej z walut wirtualnych, za którą w pewnym momencie zapłacić trzeba było ponad 48 tysięcy dolarów. Zauważalne wzrosty dostrzec można także w ostatnim czasie na notowaniach Ethereum, którego cena także znalazła się na najwyższym poziomie w historii.

  • Cena ETH przekroczyła 1400 dolarów
  • Ethereum wzrosło od marca 2020 r. bardziej niż Bitcoin

Ethereum powyżej 1800 USD

Dzięki ostatnim wzrostom, cena Ethereum przekroczyła dziś o poranku barierę 1800 dolarów. Oznacza to, że tylko od marca 2020 roku, tj. w ciągu zaledwie 11. miesięcy wzrosła ona o ponad 1937 proc. Na uwagę zasługuje również fakt, iż kurs ETH znajduje się również niemal 30 proc. powyżej wierzchołków ze stycznia 2017 roku.

Jako ciekawostkę warto też wspomnieć, że w ujęciu procentowym notowania ETH wzrosły na przestrzeni ostatnich miesięcy zauważalnie bardziej niż cena BTC. Kurs najstarszej z walut wirtualnych wzrósł bowiem od marca 2020 roku “jedynie” o ponad 1150 proc.

Ostatnie zwyżki notowań Ethereum przypisać można oczekiwaniom, że kontrakty futures na ETH na Chicago Mercantile Exchange (CME), przyczynią się do wzrostu popytu ze strony inwestorów instytucjonalnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdprojekt red akcje | kurs bitcoin wykres | bitcoin info | dj industrial | dolar online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEcho rozważa emisję kolejnych obligacji w ramach programu, max. 4-letnich
Następny artykułOszuści na rynku bitcoina wyłudzili od 200 osób parę milionów złotych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here