Naga Markets
Kryptowaluty czeka hossa jeszcze w tym roku! Uważa Mike Novogratz
Mike Novogratz

Dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz jest optymistą, co do przyszłych notowań Ethereum, twierdząc, że kryptowaluta utrzyma się w okolicach wsparcia 1000 USD. Uważa także, że już teraz notowania najpopularniejszych cyfrowych aktywów rysują dna, dzięki czemu jeszcze w tym roku rozpocznie się nowy cykl wzrostowy.

  • Cena Ethereum ostatni raz oscylowała na poziomie 1000 USD w styczniu 2021 r.
  • Mike Novogratz uważa, że test psychologicznej bariery spowoduje aktywizację strony popytowej i wyraźnie odbicie notowań
  • Aktualne notowania ETH zatrzymały się na poziomie ok. 1200 USD, jednak w tym tygodniu przeceniły się już o 19%
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie kryptowalut? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie

Ethereum testowało dziś okolice 1000 USD

W nocy z 13 na 14 czerwca notowania ETH zbliżyły się na chwilę blisko psychologicznej bariery 1000 USD, jednak dalsza wyprzedaż została powstrzymana w okolicach 1063 USDMimo to Mike Novogratz wciąż pozostaje byczo nastawiony względem kryptowalut, twierdząc, że to, co obecnie dzieje się na rynku jest niezbędne do przełamania trwającego marazmu i rozpoczęcia nowej hossy.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Podczas konferencji CoinDesk Consensus 2022 Novogratz wyraził nadzieję, że do czwartego kwartału 2022 r. gospodarka USA spowolni na tyle, że Fed będzie zmuszony wstrzymać podnoszenie stóp proc., a wtedy Bitcoin i inne kryptowaluty oderwą się od rynków akcji i rozpoczną nowy cykl wzrostów.

Oznacza to, że pomimo trwającej wyprzedaży inwestor stawia na dalsze długoterminowe wzrosty najpopularniejszych kryptowalut.

Poproszony o komentarz do bieżącej sytuacji Novogratz wyraził silne przekonanie, że Ethereum będzie w stanie utrzymać się na poziomie 1000 USD.

AVA Trade
Notowania ETH/USDT w interwale dziennym 14.06.2022 r. Źródło: Kucoin
Notowania ETH/USDT w interwale dziennym 14.06.2022 r. Źródło: Kucoin

Jeśli chodzi o Bitcoina, Novogratz również uważa, że ta najpopularniejsza kryptowaluta jest bliska podłogi, którą szacuje na okolice 20 000 USD.

Dodał również, że śpi spokojnie, ponieważ za notowaniami BTC/USD stoją pieniądze instytucjonalne, które powinny chronić aktywo przed spadkiem poniżej psychologicznego poziomu wsparcia przy 20 000 USD.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułNotowania gazu tracą dzisiaj ponad 17% swojej wartości
Następny artykuł90% ankietowanych planuje kupić kryptowaluty w 2022 r., donosi Bank Of America
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here