Naga Marketszłoty token Ethereum na złotym tlePierwsza publicznie dostępna sieć Ethereum wystartowała w 2015 roku, a jej natywną walutą jest Eter (ETH) – obecnie druga największa kryptowaluta o kapitalizacji przekraczającej 26 miliardów dolarów. Jak wynika z aktualnych statystyk, aż jedna trzecia ETH jest własnością zaledwie 376 tzw. „wielorybów”.


Zobacz również: Nadchodzi Ethereum 2.0. Blockchain ETH będzie 1000 razy bardziej skalowalnyEthereum: Wieloryby wpływają na zmienność, lecz nie na cenę

Analiza przeprowadzona przez Blockchain Chainalysis wskazuje, że podczas gdy 376 osób kontroluje 33% krążącej podaży ETH w 2019 r. to liczba ta zmalała w porównaniu z latami 2016 i 2017 r. Opublikowane w środę badanie wykazało również, że wieloryby nie mają „znaczącego” wpływu na cenę ETH, choć zwiększają zmienność na rynku kryptowalut, gdy dokonują dużych wyprzedaży swoich zgromadzonych tokenów.

Chainalysis definiuje wieloryby jako 500 największych posiadaczy tejże kryptowaluty, z wyłączeniem osób, które przechowują swoje kryptowaluty poza giełdami. Okazało się, że wieloryby eterowe stanowią obecnie zaledwie 7 procent wszystkich transakcji.

ethereum badanie Chainalysis
Procent ETH w posiadaniu wielorybów vs procent transakcji USD

Badanie wykazało ponadto, że większość (około 60 procent) tych wielorybów nie jest aktywnymi handlowcami, co oznacza, że ​​trzymają swoje aktywa i nie handlują regularnie na giełdach kryptowalut. Oznacza to, że konsekwentnie utrzymują 25 do 40 procent krążącej podaży ETH i odpowiadają za 5-18 procent wolumenu transakcji.

ethereum badanie Chainalysis 2
Ilość dużych traderów na ETH vs reszta

Ponadto, wykorzystując model wektorowej autoregresji (VAR) Chainalysis odkrył, że ceny ETH są silnie skorelowane z cenami Bitcoina (BTC). Oznacza to, że średnio 1-procentowy wzrost ceny BTC prowadzi do około 1,1-procentowego wzrostu ceny ETH.

W analizie wskazano również wpływ wielorybów wysyłających i odbierających swoje środki. Stwierdzono, że wysłane tokeny wpływają na zmienność, lecz nie na cenę, podczas gdy otrzymane fundusze nie mają wpływu ani na cenę, ani na zmienność w ciągu dnia.

Te wstępne ustalenia są zgodne z literaturą na temat cen giełdowych i zmienności. Naukowcy odkryli, że duże nietypowe wahania wolumenu obrotu poszczególnymi akcjami, zwłaszcza S&P 500, mają tendencję do wpływania na zmienność, a nie na poziomy cenowe – podsumowano w raporcie Chainalysis.

Kurs Ethereum rośnie czwartą sesję z rzędu

Notowania drugiej pod względem wielkości kryptowaluty podążają za Bitcoinem i odnotowują silny wzrost w tym tygodniu. W trakcie dzisiejszej sesji cena dotarła do poziomu 272,73 USD po czym nastąpiło silne odreagowanie spadkowe. Obecnie sprzedający zdołali znieść niemal cały ruch wzrostowy. W przypadku przebicia dzisiejszego szczytu najbliższym oporem będą okolice poziomu 302,77 USD (szczyt z września 2018 r.). Natomiast główne wsparcie stanowi psychologiczny poziom 200,00 USD.

Zobacz również: Bitcoin nie zmieni świata – mówi Michael Novogratz

Kurs ETH w czwartek 16 maja 2019


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here