Naga MarketsOd początku roku wartość tokenu Ether (ETH) wzrosła ponad dwukrotnie. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego rok 2020 (a może i kolejny) będą należały do Ethereum.

Warto zauważyć, że cena jednego udziału w Grayscale Ethereum Trust jest obecnie w cenie 81,50 USD, chociaż jeden token Ether kosztuje tylko 25,46 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grayscale Ethereum Trust to zaś podmiot, który zarządza aktywami o wartości 154,5 mln USD i jest skierowany do inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą korzystać z hossy na kryptowalutach, ale jednocześnie pragną uniknąć bezpośredniego inwestowania w cyfrowe waluty czy tokeny. To jednak jeszcze nic. Inne dane pokazują, że przed ETH złote czasy.

Ethereum to nowa bezpieczna przystań

Coraz częściej ETH jest uważane za “bezpieczną przystań”. Świadczy o tym raport, który został opublikowany przez Uniwersytet Stanowy w San Jose. W ramach badania przeanalizowano dane z okresu od grudnia 2017 r. do grudnia2018 r. W efekcie stwierdzono że:

„Kryptowaluta Ethereum to zabezpieczenie przed amerykańskimi giełdami i rynkami złota. Ponadto Ethereum ma tendencję do zachowania się jako bezpieczna przystań dla rynków złota. Jeśli chodzi o rynki walutowe, dokumentujemy, że Ethereum jest dywersyfikatorem dolara amerykańskiego”.

JPMorgan chce współpracować z Consensys

Mało wam? JPMorgan, największy bank w Stanach Zjednoczonych, rozmawia teraz o połączeniu swojego oddziału ds. blockchain Quorum ze studiem deweloperskim ConsenSys – założonym przez współzałożyciela Ethereum, Joe’go Lubina.

Dodajmy, że bank zbudował swój prywatny blockchain Quorum przy użyciu sieci Ethereum.  Jeśli transakcja zakończy się powodzeniem, prawdopodobnie zostanie ogłoszona w ciągu sześciu miesięcy. Ponoć bank może też dalej inwestować w ekosystem Ethereum.

Kurs ETH a rozwój sieci

Teraz wzrostowi ceny ETH towarzyszy wzrost wykorzystania samej sieci. Według danych Glassnode, całkowite dzienne zużycie jednostek gas (służących do uiszczania opłat za użycie sieci) właśnie osiągnęło najwyższy punkt od września ubiegłego roku.

Ponadto liczba aktywnych adresów Ethereum wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o 21,5 proc., a liczba transakcji o 13,2 proc.

Wartość rynku DeFi przekracza 1 miliard dolarów

Kwota środków postawionych w aplikacjach z rynku zdecentralizowanego finansowania po raz pierwszy przekroczyła też 1 miliard USD (i obecnie wynosi 1,15 miliarda USD). Ether stanowi około 70 proc. tego wszystkiego, a Lightning Network waluty BTC jest jedynym projektem w pierwszej dwudziestce, który nie został zbudowany na blockchainie Ethereum

Kain Warwick, założyciel trzeciego co do wielkości projektu DeFi, Synthetix, powiedział Cointelegraph, że sukces DeFi pomógł ludziom zrozumieć potencjał Ethereum i wiele projektów budowanych na blockchainie.

W każdym razie ETH chyba po raz pierwszy od powstania ma realne szanse powalczyć o prymat na rynku kryptowalut. Może w 2021 r zmierzy się z samym bitcoinem?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here