Naga MarketsOpcje ETH warte 112 milionów dolarów wygasają 28 sierpnia. Dane pokazują, że inwestorzy oczekują wzrostów. I to nawet w chwili, gdy kryptowaluta zalicza korektę.

  • ETH zaliczy wkrótce kolejny wystrzał ceny?
  • Sugerować mogą to dane dot. opcji ETH – chodzi o kontrakty na 112 mln USD.

Ethereum i 112 mln USD w opcjach

112 milionów dolarów w opcjach, które wygasną w ten piątek, może mieć znaczący wpływ na rynek ETH. W tle widać też potężny rynek opcji bitcoina (BTC) o wartości aż 1,9 miliarda dolarów.

Pierwszą rzeczą, na którą należy dziś zwrócić uwagę, jest równowaga między opcjami call (buy) i put (sell). Ponieważ cena Etheru oscyluje obecnie w pobliżu 400 USD, należy skupić się na najbliższych poziomach.

Obecnie dostępnych jest 27,8 tys. opcji kupna, zestawionych z 31,4 tys. opcji sprzedaży w przedziale od 380 do 400 USD. Oznacza to, że istnieje względna równowaga między zwyżkowymi i spadkowymi strategiami dot. opcji.

Z kolei zainteresowanie kontraktami terminowymi Ether (ETH) wzrosło o 250 proc. w ciągu ostatnich trzech miesięcy, osiągając poziom 1,7 miliarda USD. Ten niesamowity wzrost nastąpił, gdy kryptowaluta przełamała opór 400 USD, aby osiągnąć najwyższy kurs od dwóch lat.

Cena ETH

Dziś za 1 ETH na giełdach kryptowalut trzeba zapłacić ok. 400 USD. To mniej więcej tyle samo co wczoraj, ale warto pamiętać, że pod koniec 2019 r. za coina płacono 130 USD. Tak samo dobrze radzi sobie para ETH/BTC, która w czasie ostatniej korekty na BTC radziła sobie o wiele lepiej, niż miało to miejsce wcześniej.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here