Naga MarketsEthereum z zamkniętą luką w EIP-1559. Mogłaby przeciążyć sieć ETHDeweloperzy Ethereum załatali lukę w nadchodzącej aktualizacji sieci, która sprawiała, że ta byłaby podatna na realizację fałszywych, dużych transakcji, co mogłoby doprowadzić do jej przeciążenia.

Ethereum EIP-1559 i ważna aktualizacja łatająca lukę

Zaplanowany na połowę lipca, EIP-1559 spala część ETH wydanych na przetwarzanie transakcji, zamiast oddawać je w całości górnikom, jak to ma miejsce obecnie. Propozycja ta ma na celu zmniejszenie zmienności opłaty transakcyjnej w ramach sieci Ethereum W ramach EIP-1559 użytkownicy mogą “dawać napiwki” górnikom i sieci, aby przyspieszyć transakcje. Aby to zrobić, określają maksymalną kwotę, jaką są skłonni zapłacić.

Te artykuły również Cię zainteresują
Martin Holst Swende, deweloper rdzenia Ethereum ze Szwecji zauważył, że EIP-1559 nie nakłada żadnych ograniczeń na maksymalną kwotę, jaką użytkownik może zapłacić, aby przyspieszyć transakcje.

Atakujący mógł więc wstawić absurdalnie wysoką liczbę, aby przeciążyć sieć, nawet jeśli nie miał funduszy, aby ostatecznie dokonać płatności.

– Ponieważ pola w 1559 są maksymalne, można było tego nadużywać, nie płacić w rzeczywistości tych ogromnych wartości GAS i spamować sieć – zatweetował w piątek Tim Beiko, deweloper rdzenia Ethereum.

invest

Aby zamknąć tę lukę, deweloperzy wdrożyli rozwiązanie zaproponowane przez Swende: cztery linie kodu, które ograniczały transakcje do limitu 2^256, szeroko stosowanej kryptograficznej funkcji hash, która stanowi również podstawę BTC.

14 maja deweloperzy Ethereum zgodzili się opóźnić do grudnia “bombę trudności”, która poważnie spowolniłaby sieć.

Bomba trudności ma na celu zachęcenie deweloperów Ethereum do przyspieszenia rozwoju Ethereum 2.0, długo oczekiwanej aktualizacji sieci, która zmniejszyłaby opłaty i zwiększyła przepustowość.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania allegro | asseco akcje | eur usd | forum gielda | akcje xtb | kontrakty cfd | kurs dolara forex |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułArctic Paper otrzymał wypłatę kredytów i całkowicie spłacił zadłużenie
Następny artykułKurs złotego (EUR/PLN) stabilny w poniedziałek, dzisiaj w USA mamy Dzień Pamięci
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here