Naga Markets

Ethereum z większymi stratami niż Bitcoin - Cardano odzyskuje siłyPierwsze dwa tygodnie roku nie były najlepsze dla Bitcoina i całego rynku kryptowalut. Trend był ogólnie spadkowy, wzmocniony kilkoma nagłymi i głębszymi spadkami. Całkowita kapitalizacja rynku spadła do około 2 bilionów dolarów, tracąc około 200 mld dolarów w ciągu ostatnich siedmiu dni. Fear and Greed Index, wskaźnik mierzący sentyment rynkowy w dalszym ciągu wskazuje na skrajny strach inwestorów.

Kryptowalut: skrajny strach i duże straty

Bitcoin tradycyjnie nadawał kierunek całemu rynkowi. Największa kryptowaluta nadal znajduje się w formacji spadającego klina, podczas gdy wskaźnik momentum RSI (RelativeStrength Index) pokazuje poziom wyprzedania. Bitcoin stracił prawie 40 proc. od swojego rekordowego poziomu z 10 listopada, a z perspektywy rok do roku zyskał tylko 15 proc.Korekta o 40 proc. nie jest niczym niezwykłym i nie jest największa jaką widzieliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Co za tym idzie, jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o rynku niedźwiedzia. Należy pamiętać, że BTC spadł o ponad 50 proc. od kwietnia do czerwca ubiegłego roku, a do października całkowicie odrobił straty.

Notowania BTC/USD
Notowania BTC/USD

Ethereum z większymi stratami niż Bitcoin

Ethereum rozpoczęło rok w głębokiej czerwieni, spadając o ponad 10 proc. do poziomu trzymiesięcznego minimum. Kryptowalucie udało się jednak obronić psychologiczne wsparcie na granicy 3000 dolarów. ETH podobnie do Bitcoina podogerusza się w formacji opadającego klina, która dwukrotnie pojawiła się na wykresie kryptowaluty wzeszłym roku. W obu tych przypadkach Ethereum z powodzeniem przełamało formację i kontynuowało wzrosty.

Notowania ETC/USD
Notowania ETC/USD

Cardano odzyskuje siły

ADA w ciągu ostatniego tygodnia zdołała przełamać opór na poziomie 1,20 dolarów. Wskaźnik RSI odnotował wyższe minima przy jednoczesnym utrzymaniu stałych szczytów, tworząc trójkąt wznoszący. Wskazuje to na rosnącą siłę nabywczą. ADA w dalszym ciągu znajduje się około 60 proc. poniżej swojego najwyższego poziomu w historii, pomimo odnotowania w tym czasie znacznego wzrostu liczby aktywnych użytkowników sieci.

Silne wzrosty ShibaInu i Dogecoina

W ciągu ostatniego tygodnia ShibaInu odnotowała pierwsze pozytywne dni handlowe od prawie miesiąca, rosnąc o 20 proc. od 10 grudnia. Ożywienie jest prawdopodobnie związane z technicznym odwróceniem rynku, który został uznany za skrajnie wyprzedany, a także z wybiciem z trójkąta zniżkującego. Podobnie wygląda sytuacja na wykresie Dogecoina, najwiekszego konkurenta ShibaInu w kategorii memecoinów.

Autor: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Autor poleca również:

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs liry tureckiej | giełda alior | pko akcje rekomendacje | wti | notowania biomed lublin | zlotowka kurs | notowania cd projekt |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here