Naga Markets

Ethereum z najgorszym tygodniem od czerwca. Sprzedaż faktów po The Merge sieci ETH?Chociaż do końca niedzielnej sesji zostało jeszcze sporo czasu, to wiele wskazuje na to, że drugi pod względem kapitalizacji kryptowalutowy token Ethereum (ETH) zamknie ostatni pełny tydzień lata na sporym minusie, największym od ponad trzech miesięcy. Wiele wskazuje na to, że długo oczekiwana aktualizacja sieci ETH – znana jako The Merge – była już wcześniej wyceniana przez rynek i że doszło tutaj do popularnego zjawiska „sprzedaży faktów” (z ang. sell the news).

  • The Merge sieci Ethereum miał miejsce w czwartkowy poranek, 15 września 2022 roku
  • W reakcji na to wydarzenie kurs ETH spadł tamtego dnia ponad 10%, ciągnąć za sobą w dół również szeroki rynek kryptowalut
  • Mocne spadki od początku tygodnia notują również Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) oraz Litecoin (LTC). W gronie największych kryptowalut zyskuje jedynie Ripple (XRP).
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż rachunek!

Ethereum w dół po The Merge. Najgorszy tydzień dla ETH od połowy czerwca

W ubiegły weekend za ETH płacono jeszcze niemal 1800 dol., kończący się powoli tydzień przyniósł jednak falę spadków w oczekiwaniu na The Merge. Chociaż w pierwszej chwili aktualizacja sieci Ethereum nie wywołała mocniejszych ruchów kryptowaluty, to przed końcem dnia, ethery traciły już ponad 10 procent na wartości.W kolejnych dniach spadki zostały pogłębione i Ethereum od piątku porusza się poniżej poziomu 1500 dol., testując dołki z końcówki sierpnia. Patrząc natomiast na wykres tygodniowy widzimy, że obecny spadek o 20% oznacza najgorszy tydzień dla ETH od połowy czerwca, czyli od ponad trzech miesięcy.

Ethereum z najgorszym tygodniem od czerwca. Sprzedaż faktów po The Merge sieci ETH?
Ethereum spada w tym tygodniu o ponad 20%. Jest to najgorszy wynik ETH/USD od trzech miesięcy

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Analitycy i ekonomiści piszą, że deprecjacja mogła być wydarzeniem „sprzedawania faktów” w związku z wcześniejszym uwzględnieniem w cenie The Merge. Inwestorzy spekulowali przed aktualizacja, podbijając tym samym cenę aktywa, a gdy do niej już doszło, realizowali swoje zyski powodując spadek notowań.

Dla porównania, Bitcoin (BTC) traci w tym tygodniu niespełna 9% i w tym momencie kosztuje mniej niż 20 tys. dol. Najsilniejsze spadki notują natomiast tokeny Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) oraz Litecoin (LTC).

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here