Naga Markets

KryptowalutW poniedziałek na platformie Deribit doszło do flippeningu. Jest to sytuacja, w której czołową wirtualną walutę wyprzedzi któryś z altcoinów. W tym przypadku Ether (ETH) uzyskał przewagę nad Bitcoinem (BTC) na największej na świecie giełdzie opcji kryptowalutowych. Wydarzyło się to po raz pierwszy w historii.

Ethereum wyprzedziło Bitcoina na rynku opcji

Zainteresowanie opcjami ETH na giełdzie Deribit okazało się większe niż tymi powiązanymi z BTC. Chiński dziennikarz – Colin Wu zauważył, że skumulowana wartość otwartych udziałów w kontraktach na Etherze na dominującej giełdzie kryptowalutowych instrumentów pochodnych wyniosła 5,6 mld dol. W tym samym czasie przewyższyła ona ilość otwartych udziałów na BTC, w wysokości 4,3 mld dol. Posługując się danymi pochodzącymi od Glassnode, wyżej wspomniany analityk podkreślił, iż do flippeningu pod tym względem doszło po raz pierwszy w historii.

Wskaźnik Put/Call na poziomie 0,26 świadczy o tym, że większą część stanowiły opcje kupna ETH. Może mieć to związek z rosnącym optymizmem wobec projektu Ethereum, który wielkimi krokami zbliża się do długo wyczekiwanej aktualizacji The Merge. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, może do niej dojść we wrześniu br. W jej wyniku druga co do wielkości kryptowaluta porzuci energochłonny mechanizm osiągania konsensusu Proof of Work (PoW) na rzecz Proof of Stake (PoS).

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Z kolei Deribit Insights zaobserwował, iż zmienność implikowana at-the-money (ATM) dla Ethera wzrosła znacznie bardziej niż zmienność implikowana dla Bitcoina. Z jego wyjaśnień wynika, że poziomy zmienności implikowanej ATM przez opcje BTC rosły w podobny sposób, co te dla ETH w maju oraz czerwcu br. Jednak w następstwie awarii wzrost w przypadku tego pierwszego krypto aktywa wyniósł tylko 10 punktów proc., w przeciwieństwie do 20 punktów proc. u Ethera. 

Doprowadziło to do trzymiesięcznego trendu, w którym wolumen ATM ETH przewyższał BTC’’ – zaznaczyli eksperci. 

Obecnie największa z kryptowalut handluje w okolicy 22,8 tys. dol., podczas gdy za jednego Ethera trzeba zapłacić ponad 1,5 tys. dol. W zakresie dobowym obie te wirtualne waluty doznały niewielkich wahań cenowych, podczas gdy w perspektywie 7-dniowej urosły o 8-12%. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułBitcoin w etapie wzrostów, pomimo spadków?
Następny artykułIndeksy PMI zwiastują problemy w gospodarce. Napięcie na linie USA-Chiny
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here