Naga MarketsEthereum wyprzedza Bitcoina pod względem ilości nodówW związku z oczekiwaniem na start ETH 2.0., liczba nodów w sieci Ethereum zwiększyła się do poziomu 11 259, pokonując tym samym liczbę „węzłów” BTC o ponad 100, wynika z danych portalu Ethernodes.org. Taka sytuacja ma miejsce już drugi raz w przeciągu tego roku

  • W momencie publikacji artykułu aktywnych jest 11 259 nodów Etherum, co daje przewagę około 1% nad nodami Bitcoina (11 136).
  • Ostatni raz sytuacja taka miała miejsce na początku września
  • Liczba nodów zwiększyła się o około 50% w przeciągu ostatnich dwóch tygodni, rosnąć z poziomu 8 086 obserwowanego jeszcze 15 listopada

Ethereum wyprzedza Bitcoina już w trzech ważnych statystykach

Jak podaje portal Blockchain Center, sieć Ethereum pokonała Bitcoina nie tylko pod względem aktywnych nodów, ale również ilości realizowanych transakcji oraz naliczanych prowizji. Według aktualnych estymacji, ekosystem ETH przetwarza około 1,2 miliona transakcji na dobę, w przypadku Bitcoina wartości te są natomiast czterokrotnie mniejsze i wahają się w okolicy 300 tysięcy transakcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ethereum przetworzył w czasie 24 godzin prowizje o wartości 3,6 mln dol., natomiast w przypadku sieci BTC wartość ta sięgała 1,4 mln dol. Wszystko to sprawia, że relatywna siła Ethereum do Bitcoina znalazła się w okolicach dwuletnich szczytów, czego powodem jest również dynamiczny wzrost popularności rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOEX: Europhone przejął od Mobile Mix 27 salonów sprzedaży T-Mobile za 4,5 mln zł
Następny artykułKolejne 5 milionów w BTC z ataku na Bitfinex przetransferowane
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here