Naga MarketsEthereum wraca nad 4 tys. dol., bitcoin otarł się o 67 tys. Kryptowaluty w hossieW trakcie środowej sesji notowania bitcoina (BTC) osiągały nowe, historyczne maksima, i chwilowo znajdowały się powyżej poziomu 67 tys. dol. Ostatecznie najstarsza kryptowaluta zyskiwała 2,72% w połowie tygodnia wywołując euforię również na rynku altcoinów. Drugi pod względem kapitalizacji token sieci ethereum (ETH) umacniał się o ponad 7% wracając nad poziom 4 tys. dol., a w czwartek próbuje kontynuować wzrostową passę.

  • Kryptowaluty korzystają z rosnącego apetytu na ryzyko na rynkach, z wzrostów rynków akcyjnych oraz słabości dolara amerykańskiego
  • Zgonie z danymi Coinpaprika, w przeciągu ostatniej doby rosły wszystkie z 20 największych kryptowalut, najsilniej wspomniany ethereum oraz solana (SOL) i litecoin (LTC)
  • Spowodowało to, że łączna kapitalizacja ekosystemu skoczyła w górę o prawie 4% i pokonała poziom 2,68 bln dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin z nowym rekordem wszech czasów. Poziom 67 016,50 dol. przetestowany

W trakcie środowej sesji bitcoin kontynuował swoją wzrostową passę i po historycznie najwyższym zamknięciu pojedynczej sesji odnotowanym we wtorek, osiągał również rekordowo wysokie poziomy cenowe. Ostatecznie BTC/USD zatrzymał się na 67 016,50 dol., po czym delikatnie korygował.Ostatecznie kryptowaluta kończyła dzień z niemal trzyprocentowym zyskiem na wysokości poziomu 65 990,31 dol., zgodnie z wyceną luksemburskiej giełdy kryptowalutowej Bitstamp.

Ethereum wraca nad 4 tys. dol., bitcoin otarł się o 67 tys. Kryptowaluty w hossie
Bitcoin na wykresie dziennym. Notowania BTC/USD

Czwartek przynosi nieznaczną korektę, cyfrowe aktywo nadal trzyma się jednak nad lokalną strefą wsparcia, którą wyznaczają szczyty z kwietnia bieżącego roku.

Euforia rynkowa wywołana jest przez debiut pierwszego w historii Wall Street funduszu typu ETF śledzącego zmiany cen kontraktów terminowych na bitcoina (BTC futures). Dostępny na nowojorskiej giełdzie (NYSE) pod symbolem BITO fundusz w przeciągu dwóch pierwszych dni swoich notowań zyskuje niemal 6%, a rynki czekają na debiut podobnych produktów.

Zgodnie z obecnie dostępnymi informacjami kolejny BTC futures ETF ma zadebiutować już w piątek i być wprowadzonym na rynek przez firmę Valkyrie.

Popularny analityk kryptowalutowy wyraził swoją euforię jeszcze przed rajdem z ostatnich dni sugerując, że “uptober” (wzrostowy październik) doprowadzi do “moonvember” (księżycowego listopada), a ten do “bullcember” (byczego grudnia).

Zonda

Ethereum w końcu rusza w górę. ETH/USD powraca nad poziom 4 tys. dol.

Chociaż bitcoin mocniej rósł już dłuższą chwilę, to rynek altcoinów zdawał się pozostawać w tyle. Zmieniło się to jednak w tym tygodniu, czego przykładem jest środowa sesja. W jej trakcie notowania ETH/USD rosły o 7,36% i testowały poziom 4170 dol., najwyższy od połowy maja, kiedy kryptowaluta osiągała historycznie rekordowe wyceny 4380 dol.

Co istotne, ethereum próbował w czwartkowy poranek pogłębiać byczy ruch podchodząc do poziomu 4243 dol., z którego brakowało już tylko trochę ponad 100 dol. do ustanowienia nowego rekordu. W momencie publikacji tego artykułu ETH/USD jednak nieznacznie cofa.

Ethereum wraca nad 4 tys. dol., bitcoin otarł się o 67 tys. Kryptowaluty w hossie
Ethereum na wykresie dziennym. Notowania ETH/USD

Kryptowaluty na zielono. Sola i litecoin liderami wzrostów

W gronie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji nie widać w czwartek koloru czerwonego. Zgodnie z danymi Coinpaprika rosną wszystkie największe altcoiny, a w ujęciu dobowym oprócz BTC i ETH wyróżniają się carano (ADA), solana (SOL), polkadot (DOT) oraz litecoin (LTC), które generują zyski od 6 do ponad 17 procent.

Notowania SOL testują poziom 189,89 dol., co jest najwyższym pułapem od ponad miesiąca, a LTC dochodzi do 214,65 dol., również testując ponad miesięczne maksima.

Ethereum wraca nad 4 tys. dol., bitcoin otarł się o 67 tys. Kryptowaluty w hossie
Kryptowaluty, zwrot z 24 ostatnich godzin. Źródło: Coinpaprika

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here