Naga MarketsCena Ethereum utknęła poniżej 440 USD, ale dane dot. kontraktów futures sugerują, że poziom 500 USD jest bliżej, niż mogłoby się wydawać.

  • ETH wkrótce przebije kolejny ważny poziom na wykresie? 
  • To sugerują dane dot. kontraktów futures.

Ethereum na rynku kontraktów

Zainteresowanie kontraktami terminowymi Ether (ETH) wzrosło o 250 proc. w ciągu ostatnich trzech miesięcy, osiągając poziom 1,7 miliarda USD. Ten niesamowity wzrost nastąpił, gdy kryptowaluta przełamała opór 400 USD, aby osiągnąć najwyższy kurs od dwóch lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy analiza rynku futures podpowie nam, co dalej z kursem ETH? Obecnie 1-miesięczne kontrakty futures są sprzedawane z roczną premią w wysokości 20 proc., co oznacza, że ​​kupujący stawiają na wzrost ceny spot Etheru.

Do tego najczęściej używanym wskaźnikiem do oceny nastrojów traderów jest stosunek opcji kupna do sprzedaży. Wskaźnik ten polega na porównaniu otwartych pozycji opcji sprzedaży z opcjami kupna. Pomimo oznak byczego nastroju na rynkach kontraktów terminowych, stosunek opcji kupna do opcji sprzedaży pozostaje na neutralnej pozycji.

Obecnie dostępne są opcje kupna w przedziale od 340 do 880 USD z wygaśnięciem we wrześniu. Warto dodać, że jest ich o wiele więcej niż opcji sprzedaży, co też pokazuje bycze nastawienie inwestorów.

Cena ETH

Dziś za 1 ETH na giełdach kryptowalut trzeba zapłacić już aż 424 USD. To tyle samo co wczoraj, ale warto pamiętać, że pod koniec 2019 r. za coina płacono 130 USD. Tak samo dobrze radzi sobie para ETH/BTC, która w czasie ostatniej korekty na BTC radziła sobie o wiele lepiej, niż miało to miejsce wcześniej.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here