Naga MarketsEthereum w cieniu BTC. Stany Zjednoczone liderem w wydobyciu BitcoinówTo był zdecydowanie “zielony” tydzień dla całej społeczności kryptowalutowej. Silny wzrost Bitcoina w ciągu ostatnich kilku dni poprawił nastroje na rynku i popchnął największą kryptowalutę do okrągłego poziomu 60 tys. dolarów. Notowania Bitcoina nie znajdowały się tak wysoko od połowy kwietnia, a sygnały z rynku wskazują, że inwestorzy zaczęli przenosić kapitał z altcoinów z powrotem do BTC. Ponadto, dominacja Bitcoina na rynku wzrosła do 46 proc. z 40 proc. w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Bitcoin w centrum uwagi

Na wykresie BTC zamknęła się największa tygodniowa świeca wzrostowa w ciągu ostatnich 22 tygodni – zaledwie około 10 proc. od najwyższego poziomu w historii. Co za tym idzie, Bitcoin zaliczył właśnie imponujące 100 proc. odbicie od majowego załamania. Te wyniki dowodzą, że wszelkie działania regulacyjne Chin miały jedynie tymczasowy wpływ na cenę BTC.Stany Zjednoczone światowym liderem w wydobyciu Bitcoinów

Według Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAF), Stany Zjednoczone stały się światowym liderem w wydobyciu BTC po tym, jak w Chinach nastąpiło ograniczenie działalności tej branży. Najnowsze dane CCAF pokazują, że na Stany Zjednoczone przypada 35,4 proc. globalnego hashrate– światowej mocy obliczeniowej wykorzystywanej do wydobywania BTC – co stanowi ponad dwukrotność wyniku z kwietnia. Kazachstan i Rosja uplasowały się za USA z udziałami wynoszącymi odpowiednio 18,1 proc. oraz 11 proc. Według danych historycznych, dominacja Chin w “kopaniu” Bitcoina wynosiła ponad 75 proc. jeszcze we wrześniu 2019 r. Oznacza to, że cała branża jest teraz zdecydowanie bardziej rozproszona niż kiedyś.

Ethereum w cieniu BTC

W ciągu ostatniego tygodnia Ethereum i altcoiny znajdowały się w cieniu BTC. Dominacja ETH na rynku spadła poniżej 18 proc. Mimo to, Ethereum zaliczyło wzrost do około 3 800 dolarów, co oznacza 120 proc. odbicie od majowego załamania. Obecnie ETH zbliża się do swojego wrześniowego maksimum na poziomie 3 900 dolarów, który jest ostatnim oporem przed historycznym szczytem kryptowaluty.

Polkadot gotowa do uruchomienia parachainów

Notowania Polkadot zaliczyły w ostatnim tygodniu około 36 proc. wzrost, przekraczając tym samym poziom 40 dolarów. Jest to najwyższa cena, jaką DOT, rodzimy token Polkadot, zdołał osiągnąć od maja, kiedy to dotarł do rekordowych 50 dolarów.

Parity Technologies, zespół inżynierów stojących za Polkadot, ogłosił, że DOT jest gotowy do uruchomienia parachainów. Parachainy to dodatkowe blockchainy, które działają obok głównej sieci. Ich zastosowanie mieści się w wielu dziedzinach, od zdecentralizowanych finansów po inteligentne kontrakty. Założyciele Polkadot, Gavin Wood i Robert Habermeier podkreślili rownież, że na sieci możliwe jest wdrożenie zdecentralizowanych aukcji czy pożyczek społecznościowych.

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stalprodukt giełda | kęty akcje notowania | lotos akcję | notowania cdr | akcje budimex | tauron akcje kupno | mercator notowania |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here