CMC Markets

Zainteresowanie światem kryptowalut rośnie razem z ceną Bitcoina. Czym wyższa, tym większa ilość osób zainteresowana jest jego wydobyciem, spekulacją czy też arbitrażem. Eksperci, którzy obecni są na rynku długo wiedzą iż jest to kolejna bańka spekulacyjna i nie wiadomo jak się zakończy. Mają stu procentową rację. Jedynym problemem jest odpowiedź na pytanie „kiedy się zakończy”. Czy kapitalizacja kryptowalut zdąży wzrosnąć jeszcze dwukrotnie czy stokrotnie?

Odstawiając na bok myśl o bańce spekulacyjnej należy zastanowić się, która kryptowaluta jest godna naszego zainteresowania. Na samym początku warto dodać, że analiza fundamentalna tego rynku jest niemożliwa, ale analiza pomiędzy różnymi kryptowalutami i ich użytecznością już tak.

Użyteczność kryptowalut

Wirtualne waluty oparte na technologii Blockchain powstały z myślą o szybkich płatnościach zagranicznych oraz wymianie handlowej, a nie czystej spekulacji. Z tego powodu użyteczność danej waluty może zostać zmierzona za pomocą ilości unikalnych transakcji w trakcie jednego dnia.

uzytecznosc waluty

Źródło: bitinfocharts

Pod względem ilości unikalnych transakcji pierwszą walutą jest Ethereum, następnie Bitcoin. Na samym końcu znalazł się Bitcoin Cash oraz Litecoin. Pomimo tego, że Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą na rynku, to Ethereum szczyci się większą użytecznością. W związku z tym warto przyjrzeć się bliżej Ethereum.

Przetestuj strategie na rachunku Demo

Ethereum i market cap

Głównym czynnikiem wyznaczającym trend jednej kryptowaluty jest szeroki rynek mierzony jego kapitalizacją. Rosnąca kapitalizacja sprzyja dalszej aprecjacji mniej oraz bardziej znanych kryptowalut.

kapitalizacja kryptowalut

Źródło: coinmarketcap.com

Od 12 maja do dnia dzisiejszego kapitalizacja rynku kryptowalut (linia niebieska) wzrosła o 520 procent. Z kolei cena Ethereum o 500 procent. Powstała mała luka, która zważając na rosnącą użyteczność ETH prawdopodobnie zostanie wypełniona.

ETHBTC

W ostatnim czasie aprecjacja Bitcoina była o wiele mocniejsza niż Ethereum. Natomiast z użytecznością danej kryptowaluty jest inaczej, większe znaczenie ma ta druga. Patrząc na cenę ETH w BTC okazuje się, że pierwsza waluta staje się bardzo atrakcyjna.

ethbtc

Źródło: Coingecko

Powyższy wykres przedstawia ETH wycenianą w BTC. Znaleźliśmy się na poziomie z kwietnia tego roku. Reasumując, potencjał wzrostowy Ethereum jest o wiele większy niż Bitcoina (wzrost procentowy).

ETH/USD – analiza techniczna

Notowania ETH/USD znajdują się ponad długoterminową średnią 200 EMA. W samym 2017 roku średnia krocząca dwa razy zdołała powstrzymać wyprzedaż.

Ostatnio zapoczątkowany impuls wzrostowy pokonał opór na poziomie 415 USD, jest to krótkoterminowe wsparcie. Aczkolwiek analizując poprzednie korekty i impulsy wzrostowe bardziej prawdopodobne jest, że notowania zaliczą spadek w okolicę Fibo 23.6, czyli w okolicę wsparcia 331-346 USD. W tamtym miejscu prawdopodobnie również będzie przebiegać średnia krocząca, co tylko prawdopodobnie wzmocni potencjał do kontynuacji ruchu wzrostowego.

Notowania ETHUSD, interwał dzienny

Notowania ETHUSD, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

Pomimo sygnałów zapowiadających dalsze wzrosty należy pamiętać, iż kryptowaluty charakteryzują się bardzo dużą zmiennością oraz nieprzewidywalnością.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here