Naga Markets
Ethereum: Vitalik Buterin próbuje rozwiązać problemy z opłatami w sieci ETH
Vitalik Buterin

Współzałożyciel ethereum Vitalik Buterin rozważa nowe pomysły dotyczące opłat. Jego celem jest poprawa obecnej struktury prowizji dla sieci ETH. Tymczasem notowania ETH/USD

Usprawnienie struktury opłat w ethereum

Propozycja zatytułowana „wielowymiarowy EIP-1559” została przedstawiona w środowym poście na blogu. Buterin wskazute, że różne zasoby w maszynie wirtualnej ethereum (EVM) mają odmienne wymagania pod względem zużycia gazu.— Schemat, który mamy dzisiaj, w którym wszystkie zasoby są połączone w jeden wielowymiarowy zasób („gaz”), nie radzi sobie z tymi różnicami – sugeruje współzałożyciel ETH.

Problem polega na tym, że skierowanie wszystkich odmiennych zasobów do jednego, prowadzi do „bardzo nieoptymalnych kosztów gazu”, gdy te limity są niedopasowane, dodał.

Buterin przedstawił swoje dość skomplikowane propozycje zmian z dużą ilością technicznej matematyki, ale w skrócie propozycja oferowała dwa potencjalne rozwiązania wykorzystujące „wielowymiarowe” wyceny.

Pierwsza opcja polegałaby na obliczeniu kosztu gazu dla zasobów, takich jak transmisja danych i przechowywanie, poprzez podzielenie opłaty podstawowej za każdą jednostkę zasobu przez całkowitą opłatę podstawową. Opłata podstawowa jest stałą opłatą sieciową za blok uwzględnioną w algorytmie Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Druga bardziej złożona opcja określa opłatę podstawową za korzystanie z zasobów, ale obejmuje limity serii dla każdego zasobu. Istniałyby również „opłaty priorytetowe”, które są ustalane w procentach i obliczane przez pomnożenie wartości procentowej przez opłatę podstawową.

Buterin wskazał także wady wielowymiarowej struktury opłat. „Budujący bloki nie byliby bowiem w stanie po prostu zaakceptować transakcji w kolejności od wysokich do niskich opłat za gaz”. Musieliby zrównoważyć wymiary i rozwiązać dodatkowe problemy matematyczne.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pkobp | kurs pekao | forex broker | kursy walut online | oncoarendi giełda | cena akcji pkp cargo | mercator giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here