Naga MarketsEthereum ustanawia nowy rekord wszech czasów. BTC obchodzi swoje 13-te urodzinyListopad dla rynku kryptowalut rozpoczął się w podobnych nastrojach do tych, które towarzyszyły mu przez cały październik. Bitcoin wspiął się na swój szczyt na wykresie miesięcznym, zamykając październik z około 40 proc. zyskiem, co jest jednym z jego najlepszych miesięcy od grudnia 2020 roku. Większość kryptowalut podążyła śladem BTC i również zaliczyło znaczne wzrosty.

Bitcoin obchodzi 13 – te urodziny

31 października minęło dokładnie 13 lat od publikacji Białej Księgi (White Paper) Bitcoina autorstwa Satoshi’egoNakamoto. W tym momencie nie ma już żadnych wątpliwości, że to wydarzenie zmieniło świat finansów. Tymczasem BTC po osiągnięciu rekordu wszechczasów, znajduje się w chwilowej konsolidacji. Największa kryptowaluta zaliczyła jedynie krótkoterminowy spadek na wieść, że FED rozpoczyna proces ograniczania skupowania aktywów z rynku. Rynek cyfrowych aktywów jest coraz bardziej zintegrowany ze światową gospodarką, co tylko potwierdza jego coraz większą adopcję przez największe instytucje finansowe.Ethereum ponownie ustanawia nowy rekord wszech czasów

Zeszły tydzień należał jednak zdecydowanie do Ethereum, które ponownie przebiło swoją największą wartość, wzrastając o około 10 proc. w ciągu ostatnich siedmiu dni i o około 35 proc. w ciągu ostatniego miesiąca. Nowy rekord cenowy zbiegł się z rekordem hashrate Ethereum, czyli wskaźnika pokazującego moc obliczeniową sieci Ethereum, który wyniósł 813 533,6271 GH/s. Rezerwy Ethereum na giełdach spadły ostatnio bardziej niż Bitcoina. Sugeruje to, że inwestorzy przechowują ETH i używają go do generowania zysków na rynkuDeFi. Pozytywną wiadomością, wspierającą ostatni wzrost cen, jest również monetarny model ekonomiczny Ethereum, który w ostatnim tygodniu był wręcz deflacyjny – więcej ETH zostało spalonych niż wydobytych.

Chilliz podwaja swoją wartość po pierwszej w historii kampanii NFT

CHZ prawie podwoił swoją cenę w weekend, gdy platforma Fan Token ogłosiła, że AC Milan rozpocznie pierwszą w historii kampanię NFT w aplikacji Socios. Tym samym wybito 100 limitowanych edycji NFT, które trafiły do posiadaczy tokenów klubu. NFT wybite dla partnerów Socios.com będą zbywalne na każdej giełdzie NFT opartej na Ethereum. Wydarzenie to zwiększyło również oczekiwania na nadchodzącą premierę Chiliz Chain 2.0, który umożliwi deweloperom inteligentnych kontraktów wybijanie NFT i Fan Tokenów. Chiliz Chain 2.0 będzie używał $CHZ jako swojego natywnego tokena, co oznacza, że wszystkie opłaty transakcyjne będą również w $CHZ.

Polkadot przebija swoje ATH w oczekiwaniu na aukcje parachain

Rodzimy token blockchainu Polkadot, DOT, osiągnął swoje nowe ATH w oczekiwaniu na wprowadzenie aukcji parachain dla sieci. Presja popytowa pchnęła notowania DOT w górę o ponad 50 proc. w ciągu ostatniego miesiąca, co przełożyło się na ósme miejsce DOT wśród największych kryptowalut na rynku. Polkadot jest obecnie wyceniana na około 58 miliardów dolarów, tylko nieznacznie ustępując na tym poluRipple. Wyczekiwane przez społeczność kryptowalut uruchomienie parachainów rozpocznie się 11 listopada.

Cena ADA pozostaje w tyle, ale liczba portfeli rośnie

Liczba portfeli ADA wzrosła do ponad dwóch milionów, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu z majem 2021 roku. We wrześniu, przed wprowadzeniem inteligentnych kontraktów, ADA osiągnęła rekordowy poziom w okolicach 3 dolarów. Kryptowaluta zaliczyła potem jednak znaczny spadek, znajdując się obecnie około 36 proc. poniżej ATH. Informacje płynące z rynku są jednak pozytywne, co może odwrócić trend na wzrostowy.

Ósme wypalanie tokenów BEST zakończone

W ostatnim tygodniu wypalono łącznie ponad 17 milionów tokenów BEST o łącznej wartości około 22 milionów dolarów. Rodzimy token platformy Bitpanda odnotował gwałtowny wzrost od końca września i osiągnął wartość 1,3 dolara po raz pierwszy od połowy sierpnia.

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje ccc | usd online | kghm giełda | kurs korony szwedzkiej nbp | giełda xtb | usd | bitcoin trader |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here