Naga Markets

Sieć Ethereum osiągnęła nowy cel, jakim jest spalenie ponad 110 000 ETH w ciągu jednego tygodnia funkcjonowania. Proces spalania ma wpływać deflacyjnie na sieć oraz pomagać jej walczyć z wysokimi opłatami transakcyjnymi, napędzanymi między innymi poprzez popularność branży zdecentralizowanych finansów (DeFi) i tokenów NFT mocno skoncentrowanych wokół sieci bloków ETH.

Emisja ethereum ujemna w ubiegłym tygodniu

Najważniejszą częścią mechanizmu fee-burning wprowadzonego w ramach aktualizacji EIP-1559 jeszcze latem było uczynienie z ETH aktywa deflacyjnego. Jest to możliwe jedynie w przypadku, gdy emisja netto nowych tokenów znajduje się poniżej liczby monet spalonych.W ubiegłym tygodniu, liczba spalonych ETH przekroczyła liczbę wyemitowanych monet. W chwili obecnej 7-dniowa emija netto ethereum wynosi -14 tysięcy monet, czyli -46 milionów dolarów.

Ethereum ustanawia nowy rekord, spalając ETH o wartości 400 mln dol. w tydzień
Watchtheburn.com

Ujemna emisja sprawia, że liczba monet znajdujących się w sieci uległa zmniejszeniu, co można uznać za ruch deflacyjny, oczekiwany przez większość posiadaczy ethereum.

Od samego początku wprowadzenia mechanizmu fee-burningu, który spala część opłat ponoszonych w sieci, zlikwidowano łącznie ponad półtora miliona tokenów o łącznej wartości ponad 5 miliardów dolarów.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

Efekt deflacyjny na wykresie ETH/USD?

Większość członków społeczności ethereum twierdzi, że najnowsza hossa jest bezpośrednim efektem deflacji, która zwiększa wartość ETH po tym, jak każdy deflacyjny blok pojawia się w łańcuchu.

Patrząc jednak na wykres nie widać na nim, aby rezultaty ETH/USD były bardziej imponujące niż innych łańcuchów layer-1 lub aktywów cyfrowych o wysokiej kapitalizacji. Ethereum w poniedziałek traci 2,3% i kosztuje 3271 dol., konsolidując pod lokalnym oporem 3400 dol., tracąc ponad 30% od historycznych maksimów z listopada ubiegłego roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xtb kurs akcji | kurs dolara notowania | akcję lotos | jsw notowania | asseco akcje rekomendacje | lpp akcje opinie | giełda stalprodukt |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here