Naga MarketsethereumEthereum spadnie do zera, ponieważ nie ma żadnej wartości, a wręcz szkodzi światu. Tak uważa Nouriel Roubini, nie bez powodu nazywany “Doktorem Doomem”. Co dokładnie ma do zarzucenia drugiej najpopularniejszej kryptowalucie kontrowersyjny ekonomista?

Roubini dotąd koncentrował się na atakowaniu bitcoina i blockchaina. Technologię, na której oparte są kryptowaluty, określił czymś na miarę Excela, zaś bitcoina – dość mało oryginalnie – bańką. Teraz Doom – nadal jak widać łaknący krwi – znalazł kolejną ofiarę. Jest nią Ethereum.

Ethereum spadnie do zera!

“Krypto-Apokalipsa: Ethereum spadło o 90% w stosunku do szczytu, w swobodnym spadku, a teraz zbliża się do minimum z 2018 roku. To jeszcze daleko od zera, co stanowi jego podstawową wartość. W rzeczywistości jest to wartość ujemna, biorąc pod uwagę wszystkie toksyczne efekty zewnętrzne dot. marnotrawstwa energii i zanieczyszczeń, które powoduje mining”

– uważa Roubini.

To tweet z 27 listopada. ETH od tego czasu odbiło na wykresie i dziś kosztuje już 156 USD, w skali 24 h urosło więc o ponad 2 proc. Nie stanowi to jeszcze pewnej zmiany trendu, w tle mamy nadal obawy dot. tego, że haker, który okradł Upbit z 342 000 etherów (ETH), będzie chciał teraz jednorazowo sprzedać swój łup. Mimo wszystko nikt o zdrowych zmysłach nie uważa, że Ethereum spadnie do zera.

Krytyk kryptowalut numer jeden

Roubini zasłynął tym, że przewidział przed laty ostatni kryzys ekonomiczny na świecie (stąd jego pseudonim “Doktor Doom”). Od paru lat wytrwale atakuje zaś rynek kryptowalut. Uderzał już zarówno w bitcoina, blockchaina, a nawet giełdę BitMEX. Ogólnie jego zdaniem wszystkie te elementy nowego rynku służą przestępcom albo są całkowicie bezużyteczne.

Doktor Doom nie dostrzega jednak, że Ethereum jest dziś topową platformą, która służy do programowania inteligentnych umów i ma przez to spory potencjał do wzrostów w przyszłości. Do tego dochodzi fakt, że w przyszłym roku projekt czekają pewne zmiany algorytmu, które mogą pozytywnie wpłynąć na kurs ETH.

O ETH i innym interesujących altcoinach pisaliśmy więcej tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Akurat w tej konkretnej kwestii Roubini nie ma racji. Ethereum 2.0 wprowadzi dwie zasadnicze zmiany: PoS, który wyeliminuje drogi PoW oraz sharding, który poprawi szybkość i przepustowość transakcji ETH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here