Naga MarketsEthereum to tykająca bomba zegarowa. Kryptowaluta ETH "wybuchnie" w górę?Ethereum zostało ostatnio dotknięte mocniejszymi spadkami wraz z resztą szerokiego rynku. Liczne załamania cenowe sprawiły, że w ostatnich tygodniach cyfrowe aktywo spadło poniżej 3000. W związku z tym, że rynek zmierza w kierunku kolejnego cyklu niedźwiedzia, kryptowaluty notują coraz niższe minima i coraz niższe maksima przy każdym spadku i odreagowaniu.

Rezerwy giełdowe ethereum spadają o 15%

ETH/USD spadł poniżej poziomu 2700 dolarów po raz pierwszy w ciągu dwóch miesięcy. A wrześniowe spowolnienie spowodowało, że reakcje korekcyjne nie były tak silne jak twierdzili analitycy. Pomimo tego, ekspert kryptowalutowy Lark Davis nie uważa, że aktywo powinno być spisywane na straty. Wskazując na kilka interesujących wskaźników on-chain twierdzi, że ethereum może znajdować się na skraju byczej eksplozji.Niedawno pojawiły się doniesienia o spadającej wielkości rezerw kryptowalut na platformach giełdowych. Nie jest to zjawisko charakterystyczne tylko dla ethereum. Dane pokazują, że oprócz ETH, rezerwy giełdowe bitcoina również gwałtownie spadły w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Jest to sprzeczne z tym, jak rynki byka działały w przeszłości. Z każdym poprzednim rajdem pojawiały się zwiększone rezerwy giełdowe, ponieważ inwestorzy przenosili swoje aktywa na scentralizowane platformy, aby realizować zyski. Jednak rok 2021 był rokiem nieoczekiwanych wydarzeń na rynku kryptowalut.

W szczytowym momencie hossy w tym roku, na scentralizowanych giełdach znajdowało się 21 milionów ETH. Ale nawet po tym, jak rynek w różnych momentach zniżkował i odrabiał straty, salda giełdowe spadały. Obecnie na scentralizowanych giełdach znajduje się około 18 milionów ETH, co oznacza spadek o 15% w stosunku do szczytu hossy z początku roku.

Ethereum to tykająca bomba zegarowa. Kryptowaluta ETH "wybuchnie" w górę?
Rezerwy giełdowe Ethereum. Źródło: Messari

Analityk kryptowalutowy Lark Davis w następujące sposób komentował malejące rezerwy giełd: „Na giełdach jest teraz o około 3 miliony mniej ethereum w porównaniu z okresem, gdy cena była na najwyższym poziomie. Ten rynek to tykająca bomba zegarowa”.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Dlaczego rezerwy giełdowe ethereum spadają?

Jednym z powodów, dla których rezerwy giełdowe spadają, są wzorce akumulacji inwestorów. Nastroje rynkowe skłaniają się bardziej ku trzymaniu niż sprzedawaniu pomimo niedawnego rajdu byka a, inwestorzy kupują więcej kryptowalut i przenoszą je do bezpieczniejszych portfeli osobistych. Te wzorce akumulacji napędzają to, co może być szokiem podażowym na rynku drugiej największej kryptowaluty.

Innym powodem zmniejszania się rezerw giełdowych Ethereum jest wzrost protokołów zdecentralizowanych finansów (DeFi). Dzieje się tak dlatego, że większość działań DeFi odbywa się na blockchainie Ethereum i jako takie, tokeny ETH są wymagane do przeprowadzania przynajmniej wstępnych transakcji. Dlatego też inwestorzy przenoszą swoje ETH z centralnych giełd na giełdy zdecentralizowane, co prowadzi do zmniejszenia rezerw giełdowych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen notowania | benefit notowania | kurs liry tureckiej złoty | kghm giełda | asseco notowania | akcje newconnect | tms brokers |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here