Naga MarketsEthereum to oszustwo, uważa Adam BackAdam Back z Blockstream, jeden z najstarszych propagatorów technologii kryptowalut oraz Bitcoina, atakuje Ethereum. Uważa, że to… schemat Ponziego, czyli piramida finansowa.

  • Back atakuje ETH.
  • Jego zdaniem to taka sama piramida finansowa jak… Bitcoinnect.

Ethereum to oszustwo?

Bitconnect, Charles Ponzi, Ethereum, Onecoin, Cardano, Ripple, Bernie Madoff, Stellar, Dan Larmer. Wszystko to wygląda bardzo podobnie w moich oczach – napisał na Twitterze Back.

Charles Ponzi i Bernie Madoff to dwaj najbardziej znani twórcy piramid finansowych, podczas gdy Bitconnect i OneCoin to słynne projekty kryptowalutowe, które okazały się być scamami. Back porównał takie programy do altcoinów Ethereum, Ripple i Stellar, a także „Dana Larmera”, co prawdopodobnie było odniesieniem do twórcy Bitshares i Steem.

Dlaczego jednak zdaniem fana BTC Ethereum to oszustwo? Zdaniem Backa chodzi o proces kopania.

Cóż, 70 proc. wstępnie wydobytych [coinów] mówi wszystko. Co z nich jest większym oszustwem, Ripple lub Ethereum? – napisał.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, odpowiedział na to, nazywając poglądy Back „zmęczoną, starą propagandą”.

Kolejny atak na ETH

Nie jest to pierwszy raz, gdy słynny wynalazca HashCash dokonał ataku Ethereum. W listopadzie ubiegłego roku porównał platformę do nieistniejącego już startupu biotechnologicznego Theranos, który stał za nieistniejącą “cudowną” maszyną medyczną.

Back argumentował, że kierownictwo posunęło się zbyt daleko w nadmiernej sprzedaży tego, co może zrobić, jednocześnie fałszywie przedstawiając stan technologii, dodając, że Theranos jest „niesamowicie podobne do Ethereum”.

Warto jednak dodać, że Back jest wczesnym inwestorem na rynku BTC – jest na rynku niemal od samego początku – i był nawet kilkakrotnie pozwiązywany z założycielem sieci Bitcoina, Satoshim Nakamoto. Podobno kiedyś stwierdził, że pił z nim piwo w Londynie.

Możliwe, że niechęć do ETH bierze się z lęku przed tym, że ten projekt zabierze BTC popularność.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here