Naga MarketsEthereum to „najlepsza transakcja” jaką kiedykolwiek widziałem, mówi Raoul PalAnalityk makroekonomiczny i były członek zarządu Goldman Sachs, Raoul Pal twierdzi, że natywna kryptowalutą sieci Ethereum (ETH) prezentuje jeden z najlepszych setupów tradingowych, jakie kiedykolwiek widział.

Ether to najlepsza transakcja z obecnie dostępnych na rynku?

W najnowszym wywiadzie Pal prognozuje, że ETH kształtuje się na „najwspanialszą transakcję”, ponieważ zmiany w fundamentach Ethereum spowodują znaczne zmniejszenie dostępnej podaży drugiej wiodącej kryptowaluty. – Wydałem Global Macro Investor w zeszły poniedziałek, był tam artykuł, miał około sześciu stron i był zatytułowany „The Greatest Trade”’ i dotyczył tylko Ethereum. Myślę, że obecnie lepszy setup widać na ETH. W marcu 2020 roku rysował się natomiast na BTC – komentuje Pal.

W sieci Ethereum wolnych jest jedynie 13% wszystkich środków, zauważa popularny inwestor. Wszystko inne jest stakowane, blokowane i gromadzone. Dodając do tego spalanie części opłat transakcyjnych podaż będzie jeszcze trudniejsza i mniejsza.

– Ethereum, które jest w wolnym obrocie spada każdego dnia. Większość ludzi zacznie stakować ETH, które posiadają. Wykładniczy popyt spotykający stałą podaż równa się wykładniczy wzrost cen. Jeden z najlepszych układów, jakie kiedykolwiek widziałem – dodaje.

Pal odnosi się do niedawno uruchomionej aktualizacji EIP-1159, która wprowadza do sieci Ethereum mechanizm spalania prowizji transakcyjnych. Dzięki aktualizacji, pewien procent opłat jest spalany lub usuwany z systemu za każdym razem, gdy przetwarzana jest transakcja.

W chwili pisania tego tekstu spalonych zostało ponad 11 982 ETH o wartości 37 milionów dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ethereum zmniejszy swoją dzienną podaż o połowę?

Tuż po tym, jak EIP-1159 wszedł na rynek, trader kryptowalutowy Lark Davis prognozował, że dzienna podaż Ethereum zostanie zmniejszona o połowę.

– EIP 1559 wszedł dziś na żywo. Ponad 3000 ETH zostało spalone. Sprawiając, że jesteśmy na kursie, aby spalić około 6000 do 7000 ETH w ciągu pierwszych 24 godzin. 12 000 ETH zostanie dziś wydobyte. Jest to około 50% redukcja przepływu podaży, a my wciąż czekamy na aktualizację głównych portfeli – komentował Davis.

Davis przygląda się również innej zbliżającej się aktualizacji Ethereum, która według niego może mieć znaczący wpływ na podaż ETH. Trader zwraca uwagę na fuzję pomiędzy mainnetem Ethereum a łańcuchem beacon, która będzie oznaczać przejście protokołu z proof of work na proof of stake.

Lark twierdzi, że aktualizacja może masywnie zmniejszyć dzienną emisję ETH.

– Ethereum, jako część fuzji z proof of work na proof of stake, przejdzie 90% redukcję dziennej emisji. Zasadniczo, zamierzamy przejść z 12800 nagród blokowych ETH każdego dnia w dół do około 1280 ETH dziennie, zasadniczo upuszczając roczną stopę inflacji z około 4,3% do 0,43%. To jest redukcja o 90% – wyjaśnia analityk.

Aktualizacja, która ma nastąpić w tym roku, umożliwi stakowanie ETH i zasygnalizuje koniec działalności wydobywczej w sieci Ethereum.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here