Naga Markets

Ethereum straciło wsparcie cenowe przebijając poziom 1500 USD, które ETH utrzymywało przed przejściem na PoS. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs Etheru (ETH/USD) spadł o 7,9%. W tym samym czasie Bitcoin stracił 1,7% spadając do 19 777 USD w związku z nową presją na aktywach wrażliwych na ryzyko. BTC pozostaje tuż poniżej kluczowego poziomu 20 000 USD, który stanowił wsparcie przez ostatnie trzy miesiące.

  • Zdaniem ekspertów słabość tego rodzaju na ETH jest niemal nieuniknioną konsekwencją poprzedniego okresu nadmiernych wzrostów
  • Dyrektor techniczny Tether i Bitfinex, Paolo Ardoino, uważa, że przejście na PoS nie pomoże drugiej kryptowalucie dogonić Bitcoina
  • Według firmy Santiment, ponad 45% węzłów Ethereum uruchomionych po aktualizacji The Merge jest zarządzanych przez zaledwie dwa adresy
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ethereum traci po przejściu na PoS. Kurs ETH/USD nadal 50% wyżej od czerwcowych dołków

Ethereum straciło wsparcie cenowe przebijając poziom 1500 USD, które ETH utrzymywało przed przejściem na PoS. W ciągu ostatniego dnia Ether stracił 7,9%, ponad trzykrotnie w stosunku do 2,6% spadku ogólnej kapitalizacji kryptowalut. Zdaniem ekspertów słabość tego rodzaju jest niemal nieuniknioną konsekwencją poprzedniego okresu nadmiernych wzrostów. Oscylując przy poziomie 1500 USD, Ether jest nadal prawie o 50% wyżej od minimów z czerwca i lipca, podczas gdy Bitcoin powrócił do minimów z tego okresu.Dyrektor techniczny Tether i Bitfinex, Paolo Ardoino, powiedział, że przejście na PoS nie pomoże drugiej kryptowalucie dogonić Bitcoina. Aktualizacja nie obniży opłat transakcyjnych ani nie spowoduje większej decentralizacji ETH, ani nie zwiększy przepustowości sieci. Ethereum nie może konkurować z BTC jako forma pieniądza, ponieważ nie ma maksymalnego limitu podaży.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Według firmy Santiment, ponad 45% węzłów Ethereum uruchomionych po aktualizacji The Merge jest zarządzanych przez zaledwie dwa adresy, co budzi obawy społeczności kryptograficznej dotyczące centralizacji.

Według Chainalysis kraje rozwijające się przodują na świecie w adopcji kryptowalut. Wietnam i Filipiny prowadzą w rankingach ze względu na popularność projektów gier kryptowalutowych i NFT. Spośród krajów rozwiniętych tylko Stany Zjednoczone i Chiny znajdują się w pierwszej dziesiątce, zajmując odpowiednio piąte i 10. miejsce.

Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here