Naga Markets

Ethereum: Średnie opłaty transakcyjne są najniższe od 2020 roku!Uznawane za największą przeszkodę w rozwoju sieci Ethereum opłaty transakcyjne ponownie osiągają lokalne dołki, spadając do poziomów, na których nie były widziane od 2020 r. Nie jest to jednak zbyt pozytywna wiadomość, ponieważ wiąże się ona nie z aktualizacjami, a mniejszą aktywnością na tym blockchainie. Zainteresowanie projektami z sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi) i rynku tokenów niewymienialnych (NFT) widocznie maleje.

Ethereum wraca do niskich opłat

Przez prawie dwa lata, między styczniem 2021 r. a majem 2022 r., średnia opłata transakcyjna sieci Ethereum wynosiła mniej więcej 40 USD, przy czym 1 maja 2022 r. padł rekord w wysokości 196,638 USD.Nic więc dziwnego, że największą przeszkodą dla prężnego rozwoju ekosystemu Ethereum były nadzwyczaj wysokie opłaty transakcyjne i niska przepustowość sieci, co wynika z jej niesamowitej popularności. Teraz jednak statystyki ulegają zmianie, a średnie opłaty transakcyjne Ethereum spadły do 0,0015 ETH.

Średnia opłata transakcyjna sieci ETH w ujęciu rocznym. Źródło: BitInfoCharts
Średnia opłata transakcyjna sieci ETH w ujęciu rocznym. Źródło: BitInfoCharts

Średnia opłata transakcyjna na blockchainie Ethereum spadła do 0,0015 ETH, czyli około 1,57 USD. Ostatni raz wartość ta obserwowana była w grudniu 2020 roku, bowiem począwszy od stycznia 2021 r. opłaty za gaz Ethereum gwałtownie wzrosły, głównie dzięki narastającej popularności NFT, zdecentralizowanym finansom (DeFi) oraz trwającej hossie.

Liczba dziennych sprzedaży NFT w okresie czerwiec 2021 - czerwiec 2022. Źródło: NonFungible
Liczba dziennych sprzedaży NFT w okresie czerwiec 2021 – czerwiec 2022. Źródło: NonFungible

Nagła redukcja opłat transakcyjnych to w dużej mierze skutek drastycznie mniejszego obrotu NFT, który również spadł do rocznego minimum. W czerwcu ekosystem NFT odnotował nowe minima, a całkowita liczba dziennych sprzedaży tokenów spadła do poziomu około 19 000 tokenów, o szacowanej wartości 13,8 miliona dolarów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here