Naga MarketsEthereum: SparkPool druga co do wielkości pula wydobywcza zawiesza wszystkie operacjeUruchomiony na początku 2018 roku w Chinach SparkPool, stał się jedną z największych na świecie pul wydobywczych poświęconych Ethereum (ETH). Jego przepustowość stanowiła aż 22% globalnej mocy obliczeniowej sieci Ethereum, nieco mniej niż udział największej na świecie puli  Ethermine, który wynosi 24%.

  • Ethereum ze względu na wrogą politykę chin wstrzymuje działalność puli wydobywczej SparkPool
  • Zgodnie z ogłoszeniem, zawieszenie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa aktywów użytkowników w odpowiedzi na wymagania polityki regulacyjnej
  • Wiadomość pojawiła się w obliczu negatywnego stanowiska Chin wobec kryptowalut, które w zeszły piątek stały się nielegalne w państwie środka 
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ethereum: SparkPool zawiesza swoją działalność

Pula wydobywcza SparkPool oficjalnie ogłosiła, że w odpowiedzi na nowe chińskie regulacje, delegalizujące handel kryptowalutami, zawiesiła dostęp do sieci dla nowych użytkowników.Po wstępnych ograniczeniach wprowadzonych w zeszły piątek Sparkpool zapowiedział kontynuację wyłączania usług, a także planuje zawiesić istniejących użytkowników puli górniczej zarówno w Chinach, jak i za granicą.

Zgodnie z ogłoszeniem, środki mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa aktywów użytkowników i są odpowiedzią na nowe wymagania polityki regulacyjnej Chin.

– Dalsze szczegóły dotyczące wyłączenia zostaną wysłane poprzez powiadomienia, e-maile i wiadomości – napisał w komunikacie Sparkpool.

Chiny delegalizują kryptowaluty

Wiadomość o wstrzymaniu puli wydobywczej pojawiła się w obliczu negatywnego stanowiska chińskiego rządu wobec kryptowalut, który w zeszły piątek uznał wszystkie transakcje związane z kryptowalutami za nielegalne w państwie środka.

Niektóre z największych giełd kryptowalutowych, takich jak Binance i Huobi, zawiesiły możliwość rejestracji nowych kont w Chinach kontynentalnych, choć podobno nadal obsługują użytkowników w Hongkongu.

Zamknięcie SparkPool następuje w momencie, gdy Ethereum kontynuuje przejście z mechanizmu proof-of-work na model proof-of-stake w 2022 roku. Zmiana jest częścią długo planowanej aktualizacji znanej jako Ethereum 2.0.

invest

Nadejście aktualizacji Ethereum 2.0. przyniesie sieci wiele zmian, dlatego sytuacje na bieżąco śledzą górnicy krypotwaluty, których sprzęt po przejściu na nowy model stanie się przestarzały.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: intercars akcje wykres | eurocash giełda | korona islandzka kurs | akcję pgnig prognozy 2020 | famur giełda | orlen gpw | notowania pkn |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here