Naga MarketsOd czasu wprowadzenia ważnej aktualizacji pod nazwą London w sieci Ethereum spalono ponad 200 tys. etherów. Ich wartość przekracza 700 mln USD, biorąc pod uwagę ceny towarzyszące ich trwałemu zniszczeniu. Choć liczono na to, że wdrożenie EIP-1559 zmniejszy opłaty transakcyjne bądź sprawi, że staną się one bardziej przewidywalne, w wyniku rosnącego popytu na tokeny niewymienialne (NFT) doszło do mocnego wzrostu pod tym względem.

  • W ciągu ostatniej godziny spalono ponad 300 monet ETH. Od początku wdrożenia EIP-1559 z obiegu trwale usunięto ponad 200 tys. etherów
  • Mimo iż wprowadzona aktualizacja miała korzystnie wpłynąć na opłaty transakcyjne pobierane na Ethereum, w wyniku dużego popytu na NFT te znów zaczęły rosnąć
  • Kurs ethera również powrócił do poziomów niewidzianych od kilku miesięcy. Aktualnie od ATH dzieli go około 10%
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ethereum: spalono ponad 200 tys. ETH

Od czasu hard forka pod nazwą London, który został wprowadzony na początku sierpnia br., w sieci Ethereum spalono 212 154 ethery według danych dostępnych na ethburned.info. Ich wartość przekracza ponad 700 mln USD po cenie przy której zostały one trwale usunięte z obiegu.W ciągu ostatniej godziny spalono ponad 344 monety ETH (warte ponad milion USD). Wraz z wprowadzeniem EIP-1559 natywna kryptowaluta przynależna do projektu Ethereum miała zyskać deflacyjny charakter. Choć po wprowadzeniu aktualizacji nie przełożyło się to od razu na jej cenę, obecnie kurs zaczął powracać do poziomów niewidzianych od kilku miesięcy.

Aktualnie ETH handluje w okolicach 3 900 USD za monetę, a od najwyższego szczytu odnotowanego powyżej 4 000 USD dzieli go mniej, niż 10%. 

Opłaty transakcyjne rosną

Jednym z przewidywanych skutków związanych z EIP-1559 miało być również zmniejszenie wysokości opłat transakcyjnych bądź uczynienie ich bardziej przewidywalnymi. Na początku maja br. średnio wzrosły one do najwyższego poziomu wszech czasów, w okolice bliskie 70 USD. 

Choć w czerwcu, lipcu i na początku sierpnia opłaty pobierane w sieci Ethereum spadły mocno poniżej 10 USD, pod koniec ubiegłego miesiąca zaczęły one znów powracać do uprzednich poziomów. W efekcie w piątek wyniosły one średnio ponad 50 USD według bitinfocharts.com. Wczoraj było to około 40 USD, co również stanowi dużą odskocznię.

Sieć Ethereum stała się zatłoczona m.in. z powodu ponownego wzrostu zainteresowania tokenami niewymienialnymi. Jakiś czas temu informowaliśmy chociażby o tym, że jedna z najpopularniejszych platform, przeznaczonych do handlu NFT odnotowała wzrost obrotów o ponad 550% w zakresie 30-dniowym.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here