Naga MarketsEthereum spadnie poniżej 2 tys. dol.? Formacja RGR Na wykresie ETH/USDKursy tokenu sieci Ethereum może spaść do dwumiesięcznego minimum po tym, jak osunął się poniżej psychologicznego poziomu 3 tys. dol., a na wykresie rysuje się popularna w analizie technicznej formacja głowy z ramionami (RGR). Jej zasięg wskazuje, że ether (ETH) mógłby spaść poniżej 2000 dol.

  • Peter Brandt, inwestor i analityk z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, zwracał 20 września uwagę na potencjalną formację RGR na wykresie etheru
  • We wtorek doszło do wybicia wsparcia formacji (linia szyi) co otworzyło teoretycznie drogę do jej celu tuż poniżej 2 tys. dol.
  • Brandt dodaje jednak, że może to być jedynie pułapka na niedźwiedzie i próba odkupienia rynku po niższych cenach
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wykres ethereum i formacja głowy z ramionami

Wybita we wtorek strefa wsparcia stanowiła linię szyi formacji głowy z ramionami (RGR). Ta stanowi poziom wsparcia całej formacji, która składa się z trzech następujących po sobie lokalnych szczytów, z którego środkowy (głowa) jest wyższy niż dwa występuje po lewej i prawej jego stronie (ramiona).Zejście poniżej strefy 3000-2950 dol. sygnalizuje odwrócenie trendu i sugeruje, że ETH/USD może spaść o wartość równą odległości od linii szyi i głowy formacji. Wartość ta wypada pod poziomem 2000 dol.

Wykres etheru z zaznaczoną formacją głowy z ramionami i jej potencjalnym zasięgiem po wybiciu linii szyi
Wykres etheru z zaznaczoną formacją głowy z ramionami i jej potencjalnym zasięgiem po wybiciu linii szyi

Peter Brandt, dyrektor generalny globalnej firmy handlowej Factor LLC, podzielił się niedźwiedzią formacją 20 września zauważając, że udane przełamanie poniżej strefy wsparcia może sprowadzić notowania do poziomów ostatni raz obserwowanych w lipcu.

Nie mówię, że w to wierzę i mówię, że nie shortuję – ale czy Ci się to podoba czy nie, jeśli posiadasz ETH, będziesz musiał sobie z tym poradzić. Ten możliwy układ istnieje, niezależnie od tego, czy zostanie ukończony, nie powiedzie się, czy zostanie zrealizowany – komentował Brandt.

invest

We wtorkowe popołudnie Brandt zaktualizował swoje spostrzeżenie i pisał o potencjalnej pułapce na niedźwiedzie, która może rysować się na wykresie. Akcja cenowa musiałaby to jednak potwierdzić między innymi poprzez zanegowanie RGR.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ether powyżej 2850 dol. powinien być niezagrożony?

Ether był handlowany na poziomie 2650 dol., najniższym od 7 sierpnia, jednak w środę odrabia 5,6% i powraca nad 2900 dol.

Te ruchy cenowe są częścią trendu korekcyjnego, który rozpoczął się po tym, jak 3 września ETH/USD uformował sesyjny szczyt na poziomie 4030. W rezultacie, para początkowo spadła aż o 25,34%, osiągając poziom 3009. Następnie odbiła z powrotem do poziomu 3675, aby na początku nowego tygodnia ostatecznie przełamać psychologiczne wsparcie 3000 dol.

Niektórzy analitycy przewidują, że token ETH odbije ponownie, jeśli jego cena utrzyma się powyżej historycznych poziomów wsparcia. Na przykład, analityk twitterowy PostyXBT wspomniał o 2850 jako „ważnym poziomie”, który utrzyma bycze nastawienie do ETH/USD

Na podobny poziom uwagę zwrócić również Michael Novogratz z funduszu Galaxy Digital. Jego zdaniem, tak długo jak ether porusza się nad poziomem 2800 dol., jest to jedynie korekta spadkowa i korekta do kupna po atrakcyjniejszych cenach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw notowania | develia giełda | cdr akcje | funt euro | alior akcje kupno | cena akcji kęty | kurs korony szwedzkiej |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here