Naga MarketsRynek niedźwiedzia sprowadził walory ETH do minimów z jesieni 2017 roku, a po rajdzie na 1300 dolarów nie ma już śladu. Patrząc na notowania w stosunku do Bitcoina, okazuje się że Ethereum jest o połowę niżej od szczytów zeszłego lata. Czy ETH stoi na rozdrożu?


Spadek kursu ETH/BTC jest oczywisty i bezdyskusyjny, sam projekt Buterina jest jednak w ciekawym miejscu, ponieważ Ethereum ciągle jest centralną częścią silnego ekosystemu dla ICO oraz zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Sieć ETH pomimo wszelkich wad i niedoskonałości ciągle przyciąga nowe projekty o obecnie hostuje pierwsze aplikacje. Pozostałe, konkurencyjne sieci mają mniej projektów a wszelkie założenia bazują na obietnicach twórców.

W ostatnich dniach ETH odrobił część strat, natomiast poprzedni kwartał nie był udany nawet pomimo „wystrzału” powyżej 800 dolarów. Teraz jednak coś zaczyna się zmieniać, powraca wolumen transakcji i obecnie stanowi już 22% wszystkich. Dodatkowo można zaobserwować zwiększony handel na USD Tether, który wcześniej wspierał Bitcoina ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeniósł się na altcoiny.

W ten sposób ETH może stać się dobrą kryptowalutą na kolejny wzrostowy trend, podnosząc się z dołka. Póki co moneta jest jednak pod presją sprzedawców, rosną wolumeny na spadkowych sesjach.

Z drugiej strony sieć ETH jest konfrontowana ostatnio z rzekomo lepszą siecią EOS (na której sam powstał). To porównanie wywołało jednak falę krytyki, gdzie pojawiają się opinie, że ETH jest w pewien sposób scentralizowany a wpływ Buterina (twórcy) jest zbyt duży – twierdzi Kyle Samani z Multicoin Capital.

Buterin ciągle pełni rolę przewodnika a projekt Ethereum ma jasny plan przejścia na inny rodzaj cyfrowego aktywa (stacking). Również duży wpływ twórcy był widoczny po zhackowaniu DAO kiedy zaproponowano hard fork oraz po wydaniu przez Bitmain układu ASIC, gdzie odrzucono prośbę społeczności na zmianę algorytmu haszującego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutwowe podsumowanie dnia – kontrowersyjny token w TOP10 największych kryptowalut
Następny artykułBofA przenosi się do Paryża po Brexicie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here