Naga Marketszłoty token Ethereum na złotym tleSieć Ethereum wytwarza obecnie mniej ETH dziennie, gdyż nagrody za blok zostały zmniejszone z około 13 500 wirtualnych monet do 12 500. Ethereum ma obecnie do czynienia z sytuacją, w której dzienna produkcja nagrody blokowej jest o około 1000 monet mniejsza niż w ubiegłym tygodniu. Jest to znaczny spadek w porównaniu z sytuacją sprzed trzech lat, kiedy średnia nagroda wynosiła około 30 000 ETH.


Zobacz również: Bitcoin i ethereum nie musiały przestrzegać prawa, gdy startowały – mówi Joseph Lubin

Ethereum coraz bliższe przejścia na Proof of Stake (PoS)

Nagrody za blok w 2017 r. zostały ustalone na poziomie 20 000, spadając do 14 000 we wrześniu 2019 r. Zwykle spadek nagród za blok jest ściśle związany z ulepszeniami w sieci Ethereum. Tym razem jednak nie było żadnych ulepszeń, które wpłynęłyby na produkcję nowych monet. Ostatnie dane wskazują, że czas wydobycia bloku Ethereum również wzrósł, chociaż tylko o około 1 sekundę.

Jak wielu może wiedzieć, specjalny kod zwany „bombą trudności wydobycia” (difficulty bomb) Ethereum jest algorytmem na poziomie protokołu wprowadzonym we wrześniu 2018, który zwiększa ilość mocy wymaganej do znajdowania i rozwiązywania bloków. Bomby również były aktywowane w przeszłości, a jeden z najbardziej zauważalnych skoków miał miejsce w 2017 roku, w marcu i kwietniu. Czas potrzebny na rozwiązanie bloków gwałtownie wzrósł wtedy z 14 do 30 sekund. Ta sytuacja trwała do października 2017 r. Bomba wybuchła również prawie rok temu, w grudniu 2018 r., ale czasy bloków wzrosły tylko do 20 sekund. Wtedy bomba pozostała aktywna przez około dwa miesiące.

Aktualnie, rok później, wydaje się, że problem trudności znów się pojawił, chociaż skrócił się czas potrzebny na rozwiązanie bloku do 13 sekund. Początkowo efekt jest powolny, ale wkrótce wydobycie bloku może stać się niezwykle trudne. Z upływem czasu prawdopodobnie będzie coraz trudniej rozwiązywać bloki, co oznacza, że ​​nagrody w najbliższej przyszłości prawdopodobnie spadną jeszcze bardziej.

Na razie zalecanym działaniem jest pozwolenie bombie wykonać swoją robotę, podczas gdy Ethereum jest coraz bliżej przejścia z PoW (Proof of Work) na PoS (Proof of Stake). Niektórzy użytkownicy dApp mogą zauważyć niewielkie opóźnienia w transakcjach, ale ostatecznie nie powinno to stanowić poważnego problemu dla projektu.

Kurs Ethereum (ETH) spada do poziomu 170 USD

Notowania drugiej największej pod względem kapitalizacji kryptowaluty ulegają deprecjacji w czwartek o -2 procent i dotarły do poziomu 170 USD. Jeśli impuls będzie kontynuowany wówczas kurs może spaść w rejon wrześniowego i październikowego dołka 152,26 USD. Dopiero przebicie tego poziomu mogłoby doprowadzić do silnych spadków z okolice tegorocznego dołka przy psychologicznym poziomie 100 USD. Z drugiej strony ponowny wzrost powyżej 200 USD umożliwiłby test wrześniowego szczytu 224,68 USD z celem na szczyt z tego roku 363,18 USD.

Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 21.11.2019 EUR/USD i USD/JPY
Następny artykułCMC Markets raportuje aż 318-proc. wzrost zysku brutto
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here