Naga MarketsWczorajsze przebicie strefy wsparcia w okolicy $225, następnie czerwcowego dołka w okolicy $218 oraz końcowy test psychologicznego poziomu równych dwustu dolarów zwiastował kłopoty Ethereum. Dziś ETH/USD traci nawet 15% skupiając na sobie uwagę wszystkich handlujących kryptowalutami. 


Nie bez przyczyny, Ethereum to druga co do popularności kryptowaluta świata, ustępująca jedynie mainstreamowemu Bitcoinowi. Rynkowa wartość wszystkich ETH przekracza 18 mld USD – nic więc dziwnego, że każdy większy ruch na wykresie Ethereum jest szeroko komentowany.

Wczorajszemu wybiciu towarzyszył zwiększony wolumen transakcji, potwierdzający siłę sygnału. Dzisiejsze spadki są więc jedynie kontynuacją wczorajszego sentymentu na ETH:

Sprawdź warunki handlu kryptowalutami na platformie eToro>>>

Wydaje się, że ETH/USD znalazło pewne wsparcie w rejonie 174.50. Znajduje się tam zniesienie zewnętrzne ostatniego impulsu spadkowego, jednak problem w tym, że poziom ten nie jest potwierdzony przez cenę:

Cena w przeszłości dwukrotnie reagowała na wskazany poziom, lecz przez większość czasu dość swobodnie go pomijała.

Znacznie lepszym z punktu widzenia analizy technicznej poziomem są okolice 121.00. Cena w przeszłości rzeczywiście traktowała te okolice jako solidne wsparcie, a wzmocnione zniesieniem Fibonacciego strefa powinna raz jeszcze powstrzymać sprzedających.

Śledź pomysły tradingowe Comparic na TradingView!

Okolice poziomu 200.00 które do niedawna stanowiły solidne wsparcie obecnie traktowane powinny być jako opór.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – NZDCAD z szansą na dalsze spadki
Następny artykułAdmiral Markets wprowadza do oferty 4 kryptowaluty
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here