Naga MarketsETH: sieć kryptowaluty gotowa na Ethereum 2.0 rejestruje nowe rekordyETH bije wiele nowych rekordów w miarę zbliżania się ETH 2.0. Społeczność Ethereum skumulowała np. rekordową liczba portfeli, które zawierają obecnie co najmniej 32 ETH, czyli wartość, która nadaje się już do procesu stake’owania w sieci.

  • W sieci ETH znajduje się obecnie rekordowa liczba portfeli, które zawierają co najmniej 32 ETH.
  • 32 ETH to wartość, która nadaje się już do procesu stake’owania w sieci, czyli kopania kryptowaluty w procesie Proof-of-Stake (PoS).
  • Oprócz tego rośnie zainteresowanie kryptowalutą ze strony spekulantów.

ETH przed reformą Ethereum 2.0

Według firmy Glassnode zajmującej się analityką rynku krytowalut, Ethereum (ETH) osiągnęło teraz wiele rekordów związanych zapewne z informacjami, które sugerują, że Ethereum 2.0 może zostać uruchomione już 1 grudnia.

Przypomnijmy, że w nowej wersji sieci każdy użytkownik będzie musiał posiadać 32 ETH, by móc brać udział w procesie stake’owania, czyli weryfikacji nowych transakcji w blockchainie, a tym samym kopania krytowalut.

Start łańcucha beacon, który rozpocznie reformę Ethereum odbędzie się 1 grudnia. Wiadomo, że w ramach sieci znajdzie się co najmniej 16 384 depozytów po 32 ETH każdy. To łącznie 524 288 ETH, czyli około 200 milionów USD, które zmniejszą podaż ETH, które krążą po rynkach.

Kilka godzin po opublikowaniu wiadomości dot. beacon liczba adresów Ethereum zawierających co najmniej 32 ETH osiągnęła jednak najwyższy rekordowy poziom wynoszący już 126 852.

Inne rekordy ETH

To nie koniec. Liczba adresów zawierających co najmniej 0,1, 10 lub 100 etherów również wzrosła, osiągając kolejno rekordowy poziom: 361 6246 adresów, 293 183 adresów i 52 943 adresów. Jak widać inwestorzy coraz częściej sięgają po ETH.

Liczba ETH trzymanych na giełdach również osiągnęła najniższy od roku poziom 15,8 miliona.

Dziś za 1 ETH na giełdach płaci się już ponownie ponad 400 USD – w momencie pisania tych słów dokładnie 402 USD. To o ok. 5 proc. więcej niż dobę wcześniej i 2,5 proc. więcej niż tydzień temu. Możemy zaryzykować tezę, że cena ta będzie rosła wraz z kursem BTC i zbliżaniem się startu Ethereum 2.0.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here