Naga MarketsKurs Ethereum (ETH) zbliża się do najmniejszej zmienności w historii tej kryptowaluty. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ETH handlowano w rekordowo wąskim przedziale cenowym przy stosunkowo przewidywalnej cenie.

Na podstawie analizy twitterowicza Skew, dowiadujemy się, że cena ETH nieznacznie wzrosła, a wskaźnik zmienności wyniósł 1,73%.

Przyszły kurs ETH

W ostatnich tygodniach ETH przesuwał się w przedziale między 180 a 190 USD. W czwartek wartość tokenu wyniosła 186,69 USD. Cena prawie się nie zmieniła w ciągu ostatniego tygodnia, pomimo stosunkowo dużego wahania ceny BTC. Ethereum wykazuje więc oznaki oddzielenia się od BTC.

Jednym z powodów stabilności ETH są wyższe obroty – obecnie powyżej 7,7 mld USD. Udział ETH w ogólnym handlu kryptowalutami jest również dość stabilny, blisko 12% całej aktywności w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Czy to wstęp do mocnego skoku ceny?

Wartość ETH gwałtownie wahała się podczas hossy w 2017 r., a także podczas “mody” na ICO w 2018 r. Wiele wskazuje, że w czasie nowej, ewentualnej bańki na kryptowalutach, ETH może procentowo wzrosnąć znacznie mocniej, niż będzie to miało miejsce w przypadku BTC.

To nie pierwsza sugestia dot. tego, że druga kryptowaluta świata pod kątem kapitalziacji może nas pozytywnie zaskoczyć. Takiego zdania jest też analityk Elixium, o czym pisaliśmy tutaj. Elixium uważa jednak, że podobnie jak Ethereum, cały rynek altcoinów stoi blisko krytycznego poziomu wsparcia, czekając na gwałtowne odbicie. Dziś inwestorzy przenoszą powoli swoje dolary do konkurencyjnych kryptowalut takich jak Ethereum po wyczerpaniu trendu wzrostowego BTC.

Jednocześnie warto zauważyć, że wskaźnik zmienności BTC ustabilizował się nieco poniżej 4%, a wiodąca kryptowaluta także stabilizuje swoją cenę.

Czym jest Ethereum?

Przypomnijmy, że Ethereum to platforma dedykowana zdecentralizowanym aplikacjom, która została założona w 2014 r. (dokładniej: wtedy zorganizowano jej ICO) przez Vitalika Buterina i Josepha Lubina. Dość szybko po starcie w roku kolejnym jej token ETH stał się drugą najpopularniejszą kryptowalutą świata zabierając to miano litecoinowi.

Dziś Ethereum ma nadal bardzo duży potencjał do wzrostu, głównie z powodu dostępności na większości giełd kryptowalut, ale też realnego zastosowaniu w rodzącej się gospodarce cyfrowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here