Naga Markets

Ostatnia aktualizacja przygotowująca Ethereum do The Merge została pomyślnie zakończona we wtorek. W wyniku Bellatrix zaktualizowany został klient warstwy konsensusu ETH w epoce 144896 w Beacon Chain. Niektórzy zakwestionowali jednak gotowość projektu, którego współzałożycielem jest Vitalik Buterin do przejścia na Proof of Stake (PoS), ze względu na 9% współczynnik pominiętych bloków. 

  • Aktualizacja Bellatrix będąca podłożem pod The Merge została zakończona we wtorek
  • Niektórzy zakwestionowali gotowość Ethereum do przejścia na PoS z uwagi na 9% współczynnik pominiętych bloków
  • Problem może dotyczyć 25,6% klientów określanych przez Ethernodes, jako niegotowych na The Merge
  • CryptoVerse Expo już 9 września 2022 r. Dołącz do największego wydarzenia kryptowalutowego i Web3 w Polsce!

Ethereum przeszło aktualizację Bellatrix

Drugi co do wielkości projekt kryptowalutowy ma za sobą ostatnią poważną aktualizację na drodze do The Merge. Bellatrix przygotowujące Ethereum do zmiany mechanizmu osiągania konsensusu zostało pozytywnie zakończone w ten wtorek. Wczoraj doszło do zaktualizowania klienta warstwy konsensusu ETH w epoce 144896 w Beacon Chain. Niektórzy obserwatorzy zmian zwrócili uwagę na to, iż współczynnik pominiętych bloków w ostatnich 600 slotach wyniósł około 9%. To zaś wynik znacznie wyższy niż wcześniejsze rekordowe 0,5% pod tym samym względem.

Choć nie jest to nic poważnego, niektórzy członkowie społeczności kryptowalutowej zakwestionowali gotowość Ethereum do przejścia na PoS. Liczba nietrafionych bloków była bowiem wyższa aż o 1 700% od historycznego współczynnika pominiętych bloków. Problem ten może mieć związek z 25,6% klientów niegotowych do The Merge.

eth
Procent klientów gotowych do The Merge. Źródło: Ethernody

Eksperci wyrazili nadzieję na to, iż duży wzrost pominiętych bloków zostanie rozwiązany. Sytuacja ta nie martwi jednak każdego. Przykładowo Anthony Sassano z Daily Gwei stwierdził, że jedynie 5% walidatorów, którzy wypadli z sieci, jest ,,niesamowitym wynikiem’’. 

XTB

ETH z lekkim spadkiem

W ciągu ostatnich 24 godzin kurs Ethera doznał blisko 9% zmiany cenowej. Obecnie porusza się on w pobliżu linii 1,5 tys. dol. za monetę. Wczorajszą sesję zamknął on na ponad 3% minusie. 

Przy aktualnym poziomie cenowym od ATH kryptowalutę tę dzieli około 70%. Swój szczyt odnotowała ona bowiem w pobliżu 4,8 tys. dol. za monetę. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here