Naga MarketsDeweloperzy Ethereum od dawna planują przekształcenie blockchainu w bardziej energooszczędną, bezpieczną i skalowalną sieć. Teraz uzyskali oficjalną propozycję ulepszenia Ethereum (EIP), która jest kolejnym krokiem w kierunku wdrożenia ETH 2.0. Nie oznacza to jednak, że wszystkie zmiany zostaną wprowadzone od razu.

  • Sieć Ethereum dąży do zmiany zasad działania sieci: z dowodu pracy chce przejść na dowód stawki
  • Oznaczałoby to, że rolę górników przejmą walidatorzy, a jej koszt energetyczny zostanie maksymalnie ograniczony
  • Wprowadzenie oficjalnego EIP nie oznacza jednak, że ETH 2.0 pojawi się jeszcze w tym roku
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ethereum 2.0 z EIP. To nie przesądza jednak rewolucji sieci w tym roku?

Aanlityk ConsenSys, Mikhail Kalinin, stworzył żądanie dla EIP-3675, które uaktualniłoby mechanizm konsensusu blockchainu do proof of stake. W odróżnieniu od proof of work, system ten pozwala ludziom zatwierdzać transakcje i tworzyć nowe bloki w oparciu o to, ile ETH wnieśli do sieci, a nie ile ich wykopalki. Obecny system prawa pracy opiera się na „górnikach”, którzy konkurują między sobą, aby jako pierwsi zatwierdzić transakcje i otrzymać za to nie tylko prowizje, ale również nowe ETH w formie nagrody.Propozycja, która otwiera drogę do oficjalnego przejścia na Ethereum 2.0, zostanie omówiona na piątkowym spotkaniu głównych deweloperów.

Ale wbrew niektórym spekulacjom, nie oznacza to, że ETH 2.0 zacznie funkcjonować w tym roku. Tim Beiko, deweloper Ethereum Foundation, który koordynuje aktualizacje powiedział, że połączenie w 2021 roku jest jego zdaniem mało prawdopodobne. „Wszystko musiałoby pójść idealnie” – komentował.

Intencją Ethereum 2.0 jest umożliwienie większej ilości – i szybszych – transakcji w sieci. Blockchain często zmagał się z zatorami, ponieważ nie jest w stanie przetworzyć więcej niż około 15 transakcji na sekundę. Za sprawą zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi) wykorzystujących w dużej mierze blockchain Ethereum, każde zlecenie kupna i sprzedaży powoduje dodatkowe obciążenie. W rezultacie opłaty transakcyjne eksplodowały w tym roku, osiągając niekiedy trzycyfrowe kwoty w dolarach za pojedyncze, nawet niewielkie transakcje.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ethereum czeka na aktualizacje London i Altair

Sposobem Ethereum na osiągnięcie bardziej funkcjonalnej sieci jest pozbycie się górników. Zamiast pożerających energię elektryczną maszyn w dążeniu do rozwiązania problemów kryptograficznych i uzyskania nowych bloków, w nowej wersji sieci pojawią się „walidatorzy”. Blokując co najmniej 32 ETH w nowym systemie prawa stawki, będą wybieraniu za pomocą pseudolosowego algorytmu.

invest

Danny Ryan, który koordynuje prace nad ETH 2.0 twierdzi, że EIP-3675 jest tylko jedną z wielu pozycji do sprawdzenia na długiej liście wymaganych zadań. „Chcemy mieć pewność, że podstawowe specyfikacje są na miejscu, aby po London i Altair, proces inżynierii mógł poruszać się sprawnie do przodu”.

London i Altair odnoszą się do dwóch kolejnych aktualizacji obecnej sieci proof-of-work. London, zaplanowany na około 4 sierpnia, zawiera długo oczekiwany EIP-1559, który zmniejszy podaż ETH. Altair, zaplanowany na okolice października, ulepszy sieć Ethereum 2.0, która obecnie działa, ale nie jest w pełni funkcjonalna.

Niezależnie od tego, czy projekt EIP-3675 zostanie szybko sfinalizowany, czy też nie, deweloperzy muszą zmierzyć się „bombą trudności” Ethereum. Jest kod zintegrowany z blockchain w 2015 roku, który zwiększa poziom trudności wydobycia nowych bloków. Intencją było wywarcie presji na deweloperów, aby ETH 2.0. został szybko ukończony.

EIP-3554 i zmiana kodu, który zostanie wdrożony podczas aktualizacji London, pozwoli deweloperom nieznacznie odpocząć, przesuwając detonację bomby z tego lata bliżej końca roku. Jeśli fuzja nie będzie gotowa do tego czasu, deweloperzy i tak będą musieli zaktualizować sieć.

Prawdopodobnie jednak tak się nie stanie. Beiko napisał w zeszłym tygodniu, że możliwość połączenia w tym roku zdarzy się tylko „w najbardziej optymistycznym scenariuszu”. Jak to ujął Ryan, wciąż jest „mnóstwo do zrobienia”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator akcje | kurs dolara nowozelandzkiego kantor | dax prognoza | kurs franka wykres | cdr akcje | kurs xtb | cd projekt kurs akcji |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here