Naga MarketsAktualizacja łańcucha beacon o nazwie AltairEthereum przejdzie aktualizację Altair w dniu 27 października jest gotowa do aktywacji w sieci głównej Ethereum (ETH), poinformowała Ethereum Foundation. Aktualizacja zostanie uruchomiona w epoce 74240 (27 października 2021, o 11:56:23 czasu polskiego).

Ethereum 27 października dokona aktualizacji Altair

Aby pozostać kompatybilnym z aktualizacją Altair, operatorzy węzłów beacon muszą zaktualizować wersję klienta, którą uruchamiają. Jeśli korzystają z walidatora, muszą dokonać aktualizacji, aby kontynuować śledzenie łańcucha beaconów w mainnecie. Niezastosowanie się do tego wymogu spowoduje kary za przestoje.Ta aktualizacja dotyczy wyłącznie mechanizmu konsensusu łańcucha beacon i nie ma wpływu na konta użytkowników końcowych, kontrakty i stan ich środków zabezpieczony przez łańcuch proof-of-work.

– To uaktualnienie wprowadza obsługę lekkiego klienta do podstawowego konsensusu, czyści księgowanie beacon, naprawia niektóre problemy walidatora i zwiększa parametry karne zgodnie z EIP-2982 – komentował Danny Ryan, jeden z deweloperów ETH.

EIP-2982 wprowadza „parametry karne”, aby zapewnić, że protokół proof-of-stake jest ekonomicznie bezpieczny. „wyciek braku aktywności” i „podcięcie” to dwie proponowane kary w ramach propozycji ulepszeń.

Po tym jak społeczność Ethereum dojdzie do porozumienia w sprawie zmian, które powinny zostać uwzględnione w aktualizacji, zmiany w protokole są zapisywane w różnych klientach. Zmiany w protokole łańcucha beacon są aktywowane pod określonym numerem epoki. Wszystkie węzły, które nie zostały zaktualizowane do nowego zestawu zasad, zostaną porzucone na starym łańcuchu, gdzie poprzednie zasady mogą nadal istnieć.

Po dyskusji społeczności i głosowaniu za pomocą emoji, zespoły klientów zdecydowały się użyć nazw konstelacji gwiazd dla każdej aktualizacji, gdzie kolejność nazw aktualizacji jest w porządku alfabetycznym.

– Altair zaczyna się na „A”, jest dwunastą najjaśniejszą gwiazdą na nocnym niebie, obraca się dość szybko z prędkością równikową 286 km/s i jest miejscem, w którym znajduje się Zakazana Planeta [film z 1956 r., przyp. red.]. Całkiem fajna gwiazda, jeśli o to chodzi – podsumowano w informacji o aktualizacji.

invest

Wersje wymienione poniżej wspierają aktualizację mainnet Altair:

Klient Numer wersji Link
Lighthouse v2.0.0 Release
Lodestar v0.31.0 Release
Nimbus v1.5.0 Release
Prysm v2.0.0 Release
Teku 21.9.2 Release

Źródło: Ethereum

– Mimo, że ta aktualizacja została gruntownie przetestowana, jeśli jesteś walidatorem w Mainnet, zdecydowanie zalecamy bycie online w czasie aktualizacji, na wypadek gdyby pojawiły się jakieś nieprzewidziane problemy – napisano na blogu Ethereum Foundation.

W celu zwiększenia zainteresowania aktualizacją Altair, wszystkie nagrody za luki związane z aktualizacją Altair (tzw. bug bounty) zostały podwojone w okresie od teraz do czterech tygodni po premierze (27 listopada). Krytyczne błędy w Altair, zarówno w klientach jak i specyfikacjach, są teraz warte nawet 100 tysięcy dolarów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda lpp | akcje kghm | eurocash akcje notowania | aktualny kurs hrywny | koszt dolara | gpw amica | eur usd wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here